ساعت پایان کار کسب و کارهای غیرضروری ۶ عصر اعلام شد

0

رسانه مدیاتی – حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که ساعت پایان کار کسب و کارهای غیرضروری یعنی بخش ۲ و ۳ و ۴ از روز ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذرماه تا ساعت ۶ عصر خواهد بود.

رئیس جمهور در طول جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا علام کردکه حدود ۹ ماه است مردم با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند. به‌ویژه در موج سوم بیماری کرونا که مانند همه کشورهای جهان تعداد زیادتری از افراد به این بیماری مبتلا شدند.

او در ادامه تاکید کرد که امید داریم با همکاری همه افراد با یکدیگر و چارچوب‌های که ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا تصویب می‌کند، روند ابتلا به این ویروس کاهشی باشد. البته همان‌طور که بسیاری از افراد سطح رعایت اصول بهداشتی را بالاتر می‌برند و مواردی که ستاد مقابله با ویروس کرونا تصویب می‌کند آرامش بیشتری در جامعه به وجود خواهد آمد.

روحانی اعلام کرد که مردم کشور ایران در سه سال اخیر دچار تروریسم اقتصادی بودند. همچنین در این موارد نیز مقاومت، صبر و ایستادگی زیادی را از خود نشان دادند. ایران همیشه تصمیم‌گیری‌های شفافی داشته است و در هر شرایطی نیز افراد به مقاومت و صبوری ادامه خواهند داد تا طرف مقابل دربرابر قوانین و مقررات تسلیم شود.

رئیس جمهور افزود: «امید داریم که شرایط طوری باشد که تحریم‌کنندگان بدانند راه آن‌ها درست نبوده است. آن‌ها در هیچ شرایطی به اهدافی که دارند نخواهند رسید. این تجربه سه ساله نیز برای آن‌ها درس عبرت خواهد بود که دولت آمریکا نیز باید نسبت به قوانین و مقررات تسلیم باشند و به همه تعهداتی که دارند بازگردند. مردم نیز پاداش صبر و مقاومت خود را می‌بینند.»

روحانی در ادامه سخنان خود اعلام کرد که با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا که با آن روبه‌رو شدیم، در این جلسه و جلسه قبل این تصمیم اتخاذ شد که به منظور اجرای دقیق‌تر و شدیدتر پروتکل‌های بهداشت نیاز است تا کارهای بیشتری را انجام دهیم تا از شیوع بیشتر جلوگیری کنیم. موضوع کرونا فقط سلامت نیست. مهم‌ترین مسئله در حال حاضر سلامت مردم است اما معیشت، فرهنگ و جامعه تحت‌ تاثیر هستند. بنابراین ما باید یک مراعات زنجیره‌ای را انجام دهیم. در حقیقت می‌توان گفت که اجرای یکی از پروتکل‌ها ما را به هدفی که داریم نمی‌رساند.

او در پایان سخنان خود گفت ماسک زدن از درب منزل باید جدی گرفته شود و پروتکل مهمی است. اما در هر حال فقط تکیه کردن به ماسک نمی‌تواند نتیجه نهایی که از آن انتظار داریم را برای ما فراهم کند. ما به این مسئله نیاز داریم تا مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. بنابراین برای این که اجتماعات کمتر شوند نیاز است که فاصله فیزیکی آن‌ها بیشتر از گذشته باشد.  البته تنها با در نظر گرفتن قوانین و مقررات جدید به نتیجه نمی‌رسیم و مهم‌ترین شرط برای کاهش روند ابتلا به بیماری حمایت مردم و رعایت مقررات است. به همین منظور از این پس ساعت پایان کار کسب و کارهای غیرضروری یعنی بخش ۲ و ۳ و ۴ از روز ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذرماه تا ساعت ۶ عصر خواهد بود.

  اکران آنلاین فیلم سینمایی آبادان یازده ۶۰ با حمایت همراه اول

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.