راه‌اندازی عمومی شبکه 5G در تهران از فردا

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است توسعه شبکه 5G در تهران مراحل خوبی را سپری می‌کند. در این راستا اعلام شد که شبکه 5G در تهران از فردا در پارک آب و آتش به صورت عمومی راه‌اندازی خواهد شد.

راه‌اندازی عمومی شبکه 5G

در حال حاضر تعداد کمی از کشورهای پیشرو هستند که به ارائه این فناوری برای شهروندان خود فکر می‌کنند. در ایران نیز تلاش‌هایی در حال انجام است که به زودی نتایج آن مشخص خواهد شد.

در حال حاضر شبکه 5G در تعداد کمی از کشورها به صورت محدود رائه می‌شود. در این راستا وزیر ارتباطات به صورت رسمی اعلام کرد که از فردا با راه‌اندازی عمومی شبکه 5G در پارک آب و آتش تهران رو به رو خواهیم بود. در نتیجه ایران نیز شامل معدود کشورهایی می‌شود که از فناوری 5G فعال به صورت عمومی برخوردار خواهد بود.

در این راستا محمدجواد آذرجهرمی وزیر ارتباطات با انتشار توییتی به صورت رسمی اعلام کرد که از فردا ۲۸ بهمن ماه ۹۹ استفاده‌ی عمومی از 5G ایرانسل در پارک آب و آتش تهران فراهم خواهد شد و ان‌شا‌ءالله آن را افتتاح خواهم کرد. نسل پنجم تلفن همراه به صورت عمومی پس از آزمون‌های موفق در مراکز دانشگاهی، در دسترس خواهد بود. مشهد، کیش و شیراز نیز اهداف بعدی هستند.

شبکه 5G

در حال حاضر درباره مشخصات فنی شبکه 5G که قرار است در پاک آب و آتش راه‌اندازی شود اطلاعات مشخصی وجود ندارد و فردا مشخص می‌شود. علاوه بر آن درباره اینکه با چه شرکتی برای پیاده‌سازی آن همکاری شده است هنوز مشخص نیست و باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم.

مدتی قبل نیز در تصویری که مدیرعامل ایرانسل در اینستاگرام خود به اشتراک‌ گذاشت ثبت سرعت دانلود ۲۵۴۸ مگابیت برثانیه یا تقریبا ۲.۵ گیگابیت برثانیه را مشاهده کردیم. روی نشانگر شبکه گوشی علامت 5G را می بینیم اما قدرت سیگنال تقریبا صفر مشاهده می‌شود. این تصوریر ممکن است در نقطه دیگری ثبت شده باشد که پوشش شبکه ضعیف‌تر بوده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.