تعرفه‌های اینترنت در سال 1400 افزایش شدید خواهد داشت؟

0

رسانه مدیاتی – مجتبی رضاخواه ،عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس به تازگی اعلام کرد که درآمد دولت از اپراتورهای ارتباطی حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

تعرفه‌های اینترنت در سال 1400

با توجه به گزارش‌های اخیر نمایندگان مجلس ظهر امروز در مصوبه‌ای حق السهم دولت از اپراتورهای ارتباطی را به میزان ۱۰ درصد افزایش دادند.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز صبح با انتشار توییتی پیش از تصویب این مصوبه در مجلس اعلام کرد: «اگر مجلس مصوبه افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها را تصویب کند، بسته‌های اینترنتی اپراتورها با افزایش قیمت شدیدی روبه‌رو خواهد شد.»

آذری جهرمی همچنین عنوان کرد: «امید دارم که امروز نمایندگان مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق درباره افزایش ۳ هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و ارائه آن به برخی دستگاه‌ها مانند صداوسیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه موجب افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد.»

مجتبی رضاخواه عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس نیز درباره این موضوع اعلام کرد: «ما مصوب کردیم که درآمد دولت از اپراتورهای ارتباطی به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کند. در جست‌وجوی آن هستیم که این افزایش درآمد را برای ایجاد زیرساخت، توسعه زیرساخت و توسعه شبکه‌های مرتبط با تلفن همراه صرف کنیم.»

وی در ادامه گفت: «درباره این موضوع  توییتی از طرف وزیر ارتباطات منتشر شده است که به نظر می‌رسد مطلب به درستی به ایشان منعکس نشده است. من تاکید می‌کنم که به صورت حتمی در سال ۱۴۰۰ قیمت اینترنت افزایش پیدا نخواهد کرد.»

این مصوبه به افزایش ۱۰ درصدی حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارور (اپراتورهای خدمات دهنده مخابراتی) مربوط است که باید به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۳۰۴۰۴ نزد خزانه‌داری کل واریز شود. منابع به دست آمده به اندازه ۳۰ هزار میلیارد با هدف حمایت از تولید و محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.