سردرگمی خریدار و فروشنده در بازار خودرو

0

رسانه مدیاتی – با وجود اینکه بازار خودرو در هفته جاری ثبات نسبی را تجربه کرده است اما معاملات در این بازار همچنان کند است و خریداران نیز منتظرند تا نرخ ارز کاهش پیدا کند و بر قیمت‌های بازار خودرو اثر بگذارد. با این حال فروشندگان نیز به دنبال عرضه خودروها با قیمت‌هایی که از نرخ تورم تاثیر گرفتند هستند.

سردرگمی خریدار و فروشنده در بازار خودرو

با وجود اینکه بازار خودرو در هفته‌های اخیر با رشد دوباره قیمت‌ها روبه‌رو بوده است اما ثابت ماندن نرخ ارز باعث ثبات نسبی قیمت خودرو در طول اولین روز هفته جاری هستند و قیمت بیشتر خودروها نیز رشد دوباره نداشته است. این در حالی است که کارشناسان بازار خودرو اعلام کردند که بازار خودرو همچنان حباب قیمتی دارد و اگر نرخ ارز کاهش پیدا کند قیمت خودرو نیز کاهش خواهد داشت.

البته این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تولید شرکت‌های خودروساز روند مناسبی را طی کند و با افزایش تیراژ تولید روبه‌رو باشیم. بررسی‌هایی که اکنون در بازار خودرو انجام شده است نشان می‌دهد که هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ معادل 209 میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۵۷ میلیون تومان در بازار معامله می شوند که تغییری نسبت به نرخ های هفته گذشته نداشته‌اند.

احسان علی احمدی، یکی از فعالان بازار درباره وضعیت قیمت خودرو در بازار اعلام کرد: «با توجه به صحبت‌هایی که درباره مذاکرات برجام و احتمال کاهش قیمت ارز انجام شده است خریداران در بازار خودرو فعلا دست نگه داشتند تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.»

او با اشاره به این موضوع که در حال حاضر قدرت چانه زنی خریداران بیشتر از فروشندگان شده است گفت: «نامشخص بودن وضعیت قیمت ارز از یک طرف و در عین حال تورم سال جدید باعث شده تا نوعی سردرگمی برای خریداران و فروشندگان وجود داشته باشد به طوری که خریداران منتظر کاهش قیمت ها و فروشندگان منتظر افزایش دوباره قیمت ها هستند.»

به گفته این فعال بازار، هر ساله با فرا رسیدن ماه رمضان، خرید و فروش در بازار خودرو کاهش می یافت اما امسال با توجه به وضعیت نامعلوم قیمت‌ها، خرید و فروش تقریباً صفر است و معامله‌ای انجام نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.