در مورد تحصیلات متوسطه در کشور انگلستان چه میدانید

0 6
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با تحصیلات متوسطه در مدارس انگلستان متقاضیان می توانند برای موضوعات مختلفی از جمله تجارت، امور مالی و مدیریت، محاسبات، قانون، هنر و طراحی، مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم و داروسازی، رسانه ها، علوم انسانی، داروسازی، مالی و حسابداری آماده شوند.

برخی از ارائه دهندگان تحصیلات متوسطه با دانشگاه ها همکاری دارند و می توانند در صورت دستیابی دانش آموزان به نمره های بسیار بالا، پیشرفت در آن موسسه را تضمین کنند. بسیاری از برنامه های دانش آموزی تحصیلات متوسطه در انگلستان با هدف پیشرفت تحصیلی در دانشگاه ها ارائه می شوند و دانش آموزان از امکاناتی همانند دسترسی کامل به کتابخانه ها، تجهیزات و امکانات ورزشی بهره مند می شوند.

جهت آگاهی بیشتر از شرح روند تحصیلات متوسطه در انگلستان نیز می توانید به گروه پیوند مراجعه نمائید.

تحصیلات متوسطه در انگلستان

مقطع آموزش متوسطه در انگلستان ، دانش آموزان رده های سنی ۱۱ تا ۱۶ سال را پوشش می دهد. آموزش اجباری تا زمانی به طول می انجامد که دانش آموزان به رده سنی ۱۶ سال می رسند.

  1. مرحله کلیدی ۳ مختص رده های سنی ۱۱ تا ۱۴ سال
  2. مرحله کلیدی ۴ مختص رده های سنی ۱۴ تا ۱۶ سال

در مرحله سوم تحصیلات موضوعات مورد بحث زبان انگلیسی ، ریاضی ، علوم ، تاریخ ، جغرافیا ، هنر و طراحی ، موسیقی ، فیزیک ، زبانهای مدرن خارجی ، طراحی تکنولوژی و دانش کامپیوتر است. مرحله نهایی تحصیلات اجباری ، مرحله تکمیلی است و مهمترین دوره برای ارزیابی ملی تلقی می شود.

دانش آموزان پس از گذراندن این مرحله موفق به دریافت GCSE  یا سایر مدارک ملی می شوند. برنامه درسی ملی و اجباری در این مرحله شامل موضوعات اصلی (ریاضیات ، زبان انگلیسی و علوم) و پایه (علوم کامپیوتر، دانش فیزیک و حقوق شهروندی) می باشد. علاوه بر این مدارس در انگلستان موظفند در طی این مرحله یکی از موضوعات درسی هنر ، طراحی فناوری ، علوم انسانی و یا زبان های خارجی را ارائه دهند.

در مقاطع آموزش متوسطه ، جلسات آموزشی مدت زمان ۳۵ تا ۴۰ دقیقه به طول می انجامد‌. مدرک عمومی آموزش متوسطه با عنوان GCSE مخفف General Certificate of Secondary Education در قالب ۱۰ ماده درسی رتبه بندی شده از A تاG  به فارغ التحصیلان اعطاء می گردد. نمره دوره GCSE بصورت ۸۰ درصد نمرات امتحان نهایی که بصورت سراسری در انگلستان برگزار می شود و ۲۰ درصد فعالیت های کلاسی دانش آموز محاسبه می گردد. آن دسته از دانش آموزانی که موفق به اخذ نمراتA  تا C  در حداقل ۵ ماده درسی شوند از مجوز ورود به مقطع ۲ ساله آموزشی پس از سن ۱۶ سالگی برخوردار می گردند.

پس از قبولی در آزمون GCSE ، دانش آموزانی که قصد ادامه روند نحصیل در انگلستان را دارند باید دوره های با نام فرم ششم (6th form) را در مدرسه و یا کالج هایی که همان واحد را ارائه می دهند ، بگذرانند. در این دوره دانش آموزان می توانند به ادامه تحصیل در دو دوره تحصیلاتی برای فراگیری دروس پیش نیاز تحصیلات عالی دلخواه خود بپردازند.

دوره ی A-Level

به گزارش اقتصاد انلاین اگر فرد بخواهد در دانشگاه های انگلستان به تحصیل پزشکی، دامپزشکی و یا دندانپزشکی بپردازد دوره پیش دانشگاهی او همان دوره A-Level است. تحصیلات A level  به دو صورت تمام (A-levels) و نیمه تمام (AS-levels) یوده که دوره A levels  از ۶ واحد (Module) و دوره AS levels  از ۳ واحد تشکیل شده است.

اغلب دانش آموزان دو یا سه واحد در این دوره انتخاب می کنند اگرچه با توجه به علاقه مندی و توانایی و استعداد می توانند واحدهای بیشتری نیز بردارند. دانش آموزان باید ۲ واحد از واحدهای انتخابی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند به دانشگاه های انگلستان برای تحصیلات عالی راه یابند.

دوره‌ی Foundation

افرادی که تمایل دارند پس از تحصیلات متوسطه در مدارس انگلستان و یا برای ادامه تحصیل در انگلستان در رشته‌های تجارت و مدیریت، هنر و طراحی، حقوق و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و مهندسی تحصیل کنند می‌بایست این دوره پیش دانشگاهی را بگذرانند. فارغ‌التحصیلان این دوره برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارند و بدون توجه به نمره‌ی کسب شده به طور مستقیم وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.