افزایش قیمت خودرو در بازار

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است امروز قیمت انواع خودرو با افزایش یک تا سه میلیون تومانی روبه‌رو بوده است.

افزایش قیمت خودرو در بازار

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که قیمت انواع خودروهای بازار امروز با افزایش یک تا سه میلیون تومانی روبه‌رو بوده است. این در حالی است که بازار امروز در انواع خودروها شاهد افزایش قیمت یک تا سه میلیون تومانی بوده است. این در حالی است که با وجود این افزایش قیمت ها هنوز معاملات در بازار رونق پیدا نکرده و بازار در رکود به سر می‌برد.

فعالان بازار نیز دلیل افزایش قیمت خودرو را نوسان‌های قیمت ارز اعلام کردند اما در نهایت طی روزهای آینده ثبات قیمت ها را در انواع خودروها پیش بینی می کنند.

البته شایان ذکر است که همچنان صف خریداران خودرو در طرح‌های پیش فروش خودروسازان قرار داشته است و سهم کم خودروها در پیش‌فروش و فروش فوق العاده محصولات عاملی شده تا هنوز تقاضا در بازار مدیریت نشود.

در حال حاضر کوئیک آر با افزایش یک میلیونی تومانی 157 میلیون تومان، تیبادو با افزایش یک میلیون تومانی 137 میلیون تومان و ساینا با افزایش یک میلیون تومانی 144 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

علاوه براین پژو 206 تیپ 5 با افزایش دو میلیون تومانی 259 میلیون تومان، سمند ال ایکس با موتور EF7 با افزایش سه میلیون تومانی 203 میلیون تومان و پژو 206 صندوقدار با قیمت 246 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

این در حالی است که مدتی قبل موتمنی با تاکید به اهمیت افزایش عرضه اعلام کرد: «اگر عرضه توسط تامین‌کنندگان بیشتر بود، از آنجا که خریداری در بازار نیست. با وجود افزایش قیمت دلار حتما قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کرد، باید توجه داشت که وقتی که در بازار رکود وجود دارد قدرت چانه‌زنی مشتریان نیز افزایش پیدا می‌کند.»

او در پاسخ به سوالی در مورد پیشنهاد خودروسازان در حوزه قیمت‌گذاری خودرو نیز گفت: «ما با قیمت‌گذاری دستوری مخالف هستیم، اما این موضوع نیز شرطی دارد. اگر در بازار خودرو انحصار نداشته و واردات آزاد باشد و صاحب کارخانه کالای خود را به هر قیمتی که می‌خواهد عرضه کند، مشتری نیز تشخیص می‌دهد که برای کالا این مقدار پول را پرداخت می‌کند یا نه. اگر واردات خودرو در آینده نزدیک آزاد شود همه این مسائل خود به خود حل می‌شود.»

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.