خودرو گران شد

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است از ابتدای شروع هفته تا اکنون افزایش قیمت در بازار خودرو به ویژه پراید بیشتر شده است. این در حالی است که خودرو پراید ۱۱۱ از ابتدای هفته تاکنون ۴ میلیون تومان گران شده است.

خودرو گران شد

بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد که روند افزایش قیمت‌ها در هفته جاری تاکنون شدیدتر شده است و این افزایش قیمت‌ها نیز بیشتر بیت خودروهای پراید مشاهده می‌شود.خودرو‌هایی که به دلیل میانگین قیمتی پایین‌تر در مقایسه با سایر خودرو‌های موجود در بازار در نتیجه بیشتر شدن تقاضا برای آن‌ها درصد بیشتری افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.

در این راستا خودرو پراید ۱۱۱ از ابتدای هفته تاکنون ۴ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۳۸ میلیون تومان قیمت خورده است و خودرو پراید ۱۳۱ نیز در این مدت یک میلیون تومان گران شده است و به قیمت ۱۲۵ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۲ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده است و به قیمت ۱۲۱ میلیون تومان رسیده است و پراید ۱۵۱ نیز از ۱۳۴ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان رسیده است.

علاوه بر خودروهای پراید،‌خودرو‌های گروه پژو نیز از ابتدای هفته افزایش قیمت را تجربه کرده اند؛ خودرو پژو ۲۰۵ تیپ ۵ این گروه در این مدت ۳ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۷۰ میلیون تومان قیمت خورده است و خودرو مونتاژ پژو ۲۰۸۸ مدل ۹۹ این گروه نیز در این مدت ۱۰ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۸۸۵ میلیون تومان قیمت خورده است. در این مدت، اما نوسانات قیمتی در سایر خودرو‌های موجود در بازار به حداقل رسیده است و با این وجود خودرو دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ در این مدت ۳ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲۹۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

شایان ذکر است که روند نرخ ارز نیز از ابتدای امروز تاکنون صعودی بوده است که به گرانی‌های بیشتر در بازار خودرو دامن زده است؛ هر دلار آمریکا از ۲۴ هزار و ۵۹۰ تومان در صبح امروز در حال حاضر به قیمت ۲۴ هزار و ۶۳۲ تومان رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.