تصویب طرح صیانت از فضای مجازی مردم را برای مهاجرت مصمم کرد!

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – با توجه به آمارهایی که به تازگی منتشر شده است به دنبال تصویب طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس، در گوگل جست‌وجوی کلمه مهاجرت با رشد سنگینی روبه‌رو شده است و از میانگین ۵۰ به ۱۰۰ رسیده است.

با طرح صیانت از فضای مجازی جست‌وجو مهاجرت ترند شد

تعدادی از کاربران اعلام کردند که به دنبال تصویب طرح صیانت از فضای مجازی ضد حقوق بشری مقاصد مالی وجود دارد و کاسبان تحریم که جیب های خود را در ۸ سال گذشته به روش‌های مختلف مانند نوسانات دلار و بورس و سکه و قیمت خودرو و …. پر کرده بودند امروز به دنبال کاسبی از قشر تقریبا مرفه جامعه افتاده اند که هنوز برای استفاده از اینترنت و خدمات آن بودجه کنار می گذارند و برخی نیز از آن درآمد هم دارند.

در این راستا گفته می‌شود پس از کلاه‌برداری حسن روحانی از سرمایه‌های مردم در بورس امروز کشور شرایطی دارد که مسئولان آن برای پر کردن خزانه خالی خود با بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی برای نجات دولت ورشکسته روحانی چاره ای جز درآمدزایی از موضوع پرپتانسیلی مانند اینترنت برایشان باقی نمانده است.

مسدود شدن شبکه های اجتماعی پر مخاطب در ایران مانند تلگرام واتساپ و اینستاگرام و همچنین استفاده از سرویس های گوگل با مجوز همگی در راستای پیاده سازی طرح اینترنت بومی و هدایت کشور به شرایط کشوری ایزوله مانند کره شمالی است.

این در حالی است که نمایندگان مردم در مجلس که حقوق‌های بالایی دارند هیچ گاه فشاری که بر مردم عادی وارد می‌‌شود را درک نمی‌کنند و امروز در حالی جلسه خود را در خفا برگزار کردند و به طرح صیانت از حقوق کاربران رای مثبت دادند که موضوعات بسیار مهم‌تری مانند خشکسالی در خوزستان، شرایط کرونا و… روی میز بوده است. اما به نظر می‌رسد با شروع دولت رئیسی مردم ایران با مشکلات بزرگ‌تری روبه‌رو می‌شوند که به زودی آثار زیانبار فردی و اجتماعی آن را در جامعه خواهیم دید.

با طرح صیانت از فضای مجازی جست‌وجو مهاجرت ترند شد

محدودیت‌های کاربران با اجرای این طرح

با تصویب این طرح هر نوع خدمات اینترنتی خارجی مسدود خواهد شد، سرویس‌های گوگل، اینستاگرام، لینکدین، واتزاپ و… مسدود می‌شوند، گوگل پلی و پلی استور قابل استفاده نیستند، آپدیت‌های ویندوز، لینوکس و آپدیت‌های گوشی‌های تلفن‌های همراه مسدود می‌شوند، مردم به اجبار به استفاده از پیام رسان های داخلی روی می‌آورند، کسب وکارهای خانگی و خرد که در فضای مجازی مانند اینستاگرام اقدام به عرضه محصولات می‌کنند تعطیل خواهد شد، اپلیکیشن های خارجی از دسترس خارج می‌شوند و یید هویت کاربران هنگام ورود به اینترنت و به خطر افتادن حریم خصوصی ضروری خواهد بود.

در نهایت این چنین طرحی که به تسریع فقر و بیکاری در کشور دامن می زند قطعا محکوم به شکست است و حتی کشور را در خطر آشوب قرار خواهد داد. در حقیقت کدام عقل سلیمی حکم به اجرای چنین طرح احمقانه ای خواهد داد؟ مستندات و استدلال نمایندگان مجلس که از نطقی دو خطی در خصوص فضای مجازی عاجز هستند درباره این موضوع چیست؟ آیا ۱۲۱ نفر صلاح ۸۵ میلیون نفر را بهتر از آن‌ها می دانند و باید برای آنها تصمیم گیری کنند؟

بیشتر بخوانید: «تصویب طرح جنجالی صیانت از کاربران فضای مجازی در مجلس ‌| مخالفان چه دلایلی دارند؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.