نقص نرم‌افزاری در خودروهای تسلا

0 1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد آژانس ترافیک جاده‌ای آلمان اعلام کرد که ۵۹ هزار خودروی تسلا نقص نرم‌افزاری دارند.

نقص نرم‌افزاری در خودروهای تسلا

این آژانس افزود که مدل های Y و ۳ تسلا را به دلیل نقص در سیستم تماس اضطراری خودکار که بر ۵۹ هزار وسیله نقلیه در سراسر جهان تاثیر می‌گذارد، فراخوان می‌کند.

همان طور که گفته شد گزارش هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد آژانس ترافیک جاده‌ای آلمان اعلام کرد که ۵۹ هزار خودروی تسلا نقص نرم‌افزاری دارند. ناظران اعلام کرد ند که یک نقص نرم‌افزاری باعث از کار افتادن امکان امدادرسانی فوری در مواقع اضطراری(eCall) شده است که برای تماس خودکار با امدادگران اضطراری در صورت تصادف جدی طراحی شده است. ۵۹ هزار و ۱۲۹ وسیله نقلیه در سراسر جهان تحت تاثیر قرار گرفته‌اند اما مشخص نیست که چه تعداد از آنها در آلمان ثبت شده است.

این مشکل نرم‌افزاری یک دردسر اضافی برای ایلان ماسک، مدیر عامل تسلاست. این شرکت روز شنبه اعلام کرد در سه ماهه دوم ۱۷.۹ درصد خودروهای الکتریکی کمتری نسبت به سه ماهه قبل تحویل داده است زیرا تعطیلی مرتبط با کووید-۱۹ چین باعث اختلال در زنجیره تولید و عرضه آن شده است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک ماه گذشته گفت که کارخانه‌های جدید تسلا در تگزاس و برلین، میلیاردها دلار از دست می‌دهند زیرا در تلاش برای افزایش تولید به دلیل کمبود باتری و مشکلات بندر چین هستند.

علاوه بر مواردی که تاکنون گفته شده است اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات‌متحده در اوایل ماه ژوئن، کاوشگر خود را به ۸۳۰ هزار وسیله نقلیه تسلا با سیستم پیشرفته کمک راننده اتوپایلوت ارتقا داد، که یک مرحله ضروری قبل از فراخوانی بود.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.