همه متقاضیان کوییک و کوییک R خودرو دریافت می‌کنند؟

نرگس محرمی توسط نرگس محرمی
همه متقاضیان کوییک و کوییک R خودرو دریافت می‌کنند؟

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد با وجود اینکه مقرر شده قرعه‌کشی دومین مرحله از فروش یکپارچه خودرو، شنبه هفته‌ آینده (یک مردادماه) برگزار شود، اما به سبب ظرفیت خودروهای عرضه شده حتی در طرح‌ فروش فوق‌العاده (که قرار بوده است، منتخبان آن بصورت قرعه‌کشی مشخص شوند) با تایید گروه خودروسازی سایپا، همه ثبت‌نام کنندگان کوییک و کوییک R خودرو دریافت می‌کنند.

همه متقاضیان کوییک و کوییک R خودرو دریافت می‌کنند؟

دومین مرحله ثبت‌نام و فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، از ابتدای هفته جاری (شنبه ۲۵ تیرماه) آغاز شد و به مدت سه روز (تا ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۸ تیرماه) ادامه داشت. در این طرح گروه خودروسازی سایپا، هفت محصول را در قالب پیش‌فروش یکساله و چهار محصول را در قالب مشارکت در تولید عرضه کرده بود که در بین آن‌ها انواع کوییک‌ها (کوییک معمولی، کوییک S کوییک R)، ساینا S و شاهین را در بخش طرح‌های بدون قرعه‌کشی ارائه شده بودند.

همچنین این گروه خودروسازی پنج محصول ساینا S، کوییک S، کوییک معمولی، کوییک R با گیربکس معمولی و شاهین G را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کرده بود که قرار بود منتخبان آن‌ها از طریق قرعه‌کشی مشخص شوند. اما باتوجه به افزایش ظرفیت ایجاد شده برای این دو خودرو، گروه خودروسازی سایپا این موضوع را تایید کرد که همه متقاضیان‌ کوییک معمولی و کوییکR برنده اعلام خواهند شد.

میزان عرضه خودروها (حتی در قالب فروش فوق‌العاده) برای این دو محصول سایپا بیشتر شده، لذا دیگر نیازی به قرعه‌کشی نیست و همه متقاضیان‌ کوییک معمولی و کوییکR به عنوان برنده اعلام خواهند شد.براین اساس علیرغم اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبنی بر اینکه یکشنبه هفته آینده (دوم مردادماه)، قرعه‌کشی این مرحله از فروش خودروها با نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انجام و نتایج اعلام خواهد شد، همانطور که اشاره شد، میزان عرضه خودروها (حتی در قالب فروش فوق‌العاده) برای این دو محصول سایپا بیشتر شده است؛ لذا دیگر نیازی به قرعه‌کشی نیست و همه متقاضیان‌ کوییک معمولی و کوییکR به عنوان برنده اعلام خواهند شد.

این مدت به سبب تطبیق اطلاعات و داده‌های ثبت نام‌کنندگان با طرح جوانی جمعیت و کنترل واجد شرایط بودن در نظر گرفته شده است.همچنین منوچهر منطقی- معاون حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت- نیز اعلام کرده است: خوشبختانه باید این خبر را بدهیم که خودروهای گروه سایپا در دور دوم قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، از روند قرعه‌کشی خارج شده‌اند. امید است که تا مرحله بعدی، محصولات سایر خودروسازان نیز از قرعه‌کشی خارج شوند.

تگ‌
به اشتراک گذاری این مطلب
کامنت خود را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خروج از نسخه موبایل