هزینه تعمیرات لباسشویی در سال 1401 چقدر است؟

0
زمان مطالعه: 4 دقیقه

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی از موارد بسیار مهمی می باشد که قبل از تعمیر باید از آن اطلاع داشته باشید. چون تعمیرگاه های غیر مجاز و بسیاری از تعمیرکاران سیار دستمزدهای بسیار زیاد دریافت می کنند که با تعرفه های معمول و نرخ های شرکتی سازگار نیست. بهترین راه حل اطلاع از تعرفه تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوقلو، سطلی و اتوماتیک ال جی، سامسونگ، بوش، اسنوا و سایر برندهای ایرانی و خارجی و دلایل تاثیرگذار بر نرخ های آنها می باشد. در ادامه گزارشی که توسط کالاتعمیر که از مراکز قدیمی و با سابقه فعالیت بالا در زمینه تعمیرات لباسشویی در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران می باشد، را ارائه خواهیم داد.

 

عوامل موثر بر قیمت تعمیرات لباسشویی

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث میشود اغلب افراد در زمان استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی با ابهام مواجه شوند، تفاوت زیاد در نرخ های آنها می باشد. برخی از این تفاوت ها توجیه شده می باشد و در بعضی از مواقع نیز هیچ توجیهی برای آنها وجود ندارد و غیر معمول هستند. عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت و هزینه تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو و اتوماتیک جدید و قدیمی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

مدل ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در این زمینه، مدل دستگاه می باشد. همان طور که می دانید ماشین های لباسشویی دارای تنوع بسیار زیادی بوده و شامل ماشین لباسشویی دوقلو، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. به دلیل تفاوت هایی که در طراحی سیستم داخلی هر مدل وجود دارد، تعمیرات ممکن است زمان بر شده و نیاز به تخصص بالایی داشته باشند. به همین دلیل است که در اغلب مواقع قیمت تعمیر لباسشویی اتومات گران تر از لباسشویی های معمولی و دوقلو است.

قیمت تعمیر لباسشویی ایرانی و خارجی

از دیگر فاکتورهای بسیار مهم، برند دستگاه می باشد و نمی توان از اهمیت آنها چشم پوشی کرد. به عنوان مثال، هزینه تعمیر لباسشویی هایسنس ممکن است بیشتر از تعمیر لباسشویی اسنوا باشد، چون برند خارجی بوده و قطعات آن گران است. به همین دلیل است که هر یک از نمایندگی های برندهای مختلف تعرفه های مشخصی داشته و با نرخ های مصوب شرکتی خدمات را ارائه می دهند.

 

هزینه تعویض قطعات لباسشویی

دقت داشته باشید که در بسیاری از مواقع هزینه تعمیرات لباسشویی بسیار کمتر از تعویض قطعات آن است. چون برای تعویض باید قطعات خریداری نمایید و هزینه نصب آنها نیز محاسبه میشود. یکی دیگر از دلایلی که باعث میشود هزینه تعمیرات لباسشویی در برخی از مواقع متفاوت شود، تعمیر یا تعویض بودن قطعات است که باید به آن توجه داشت. تعمیرکاران حرفه ای تا حد امکان تعمیرات را انجام داده و در صورت نبود راه حل دیگر، در نهایت قطعات را تعویض می کنند.

قیمت تعمیر لباسشویی در محل

در حالت کلی نرخ هایی که تعمیرگاه ها برای تعمیر لباسشویی در محل ارائه می دهند با آنچه در خود تعمیرگاه دریافت می گردد تفاوت داشته و بیشتر است. چون برای اعزام تعمیرکار به محل هزینه ایاب ذهاب را نیز مشتری باید پرداخت کند که در شهرهای بزرگ نمی توان از آن چشم پوشی کرد. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیرگاه هایی استفاده کنید که در مناطق مختلف شعبه فعال دارند.

به عنوان مثال، کالاتعمیر از معدود تعمیرگاه هایی می باشد که در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعبه فعال بوده و تعمیرکاران سیار آن در کمترین زمان و با صرف هزینه کم به محل مراجعه می کنند.

هزینه تعمیرات لباسشویی سال 1401

بر اساس نرخ های ارائه شده شرکتی، تعرفه تعمیر لباسشویی ال جی، سامسونگ، اسنوا، بوش، آاگ و سایر برندهای ایرانی و خارجی به صورت زیر محاسبه می گردد:

 • هزینه نصب ماشین لباسشویی: 350 هزار تومان
 • هزینه سرویس ماشین لباسشویی: 270 الی 330 هزار تومان
 • هزینه تعویض پمپ تخلیه لباسشویی: 300 الی 600 هزار تومان
 • هزینه تعمیر تایمر لباسشویی: 300 الی 700 هزار تومان
 • هزینه تعمیر صفحه دیجیتالی ماشین لباسشویی: با توجه به زمان و قطعات تعویضی برد تعیین می گردد
 • هزینه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی: 300 هزار الی یک میلیون و دویست هزار تومان
 • هزینه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی: 300 الی 800 هزار تومان
 • هزینه تعویض یا تعمیر هیدروستات ماشین لباسشویی: 300 الی 800 هزار تومان
 • هزینه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی: 290 الی 600 هزار تومان
 • هزینه تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی: 300 الی 800 هزار تومان
 • هزینه تعویض کاسه نمد بلبرینگ ماشین لباسشویی: 900 هزار الی یک میلیون و پانصد هزار تومان
 • هزینه تعویض موتور ماشین لباسشویی: 400 هزار الی یک میلیون و هفتصد هزار تومان
 • هزینه تعویض یا تعمیر دیگ و آبکش لباسشویی: 700 هزار الی یک میلیون و سیصد هزار تومان
 • هزینه تعویض پانل ماشین لباسشویی: با توجه به نوع و مدل لباسشویی تعیین می گردد
 • هزینه تعویض خرطومی دیگ: 120 الی 250 هزار تومان
 • هزینه کارشناسای و عیب یابی ماشین لباسشویی: 50 هزار تومان

هزینه تعمیر و تعویض موتور ماشین لباسشویی

موتور از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی می باشد و تعمیر و تعویض آن به تخصص بالا و هزینه بیشتری احتیاج دارد. تعرفه تعمیر و تعویض موتور لباسشویی مدیا، حایر، سپهر الکتریک، مجیک و هیوندای و غیره به صورت زیر محاسبه میشود:

 • قیمت تعمیر موتور لباسشویی های قدیمی: 400 الی 700 هزار تومان
 • قیمت تعمیر موتور لباسشویی فابریک: 800 هزار الی یک میلیون و هفتصد هزار تومان
 • عیب یابی موتور: 85 هزار تومان

موارد فوق بدون احتساب قیمت موتور می باشد و قطعه باید به صورت جدا توسط مشتری و زیر نظر تعمیرکار خریداری شود.

 

تعمیرات ماشین لباسشویی ارزان

به دلایل مختلف اغلب افراد ترجیح می دهند تا حد امکان هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی را کاهش دهند. اما توجه داشته باشید که راه حل این موضوع عدم توجه به کیفیت کار نیست، بلکه باید روش های دیگری را در نظر گرفت. به عنوان مثال، سعی کنید تعمیرات را در نمایندگی های معتبر انجام دهید تا از خدمات پس از فروش و گارانتی بهره مند شوید. علاوه بر این، تا حد امکان مراکزی را انتخاب کنید که به دلیل تخصص بالا، تعمیرات را بر تعویض قطعات ارجحیت می دهند.

سخن آخر

به عنوان یکی از مراکز معتبر و نام آشنا در زمینه تعمیر لوازم خانگی می توان به کالاتعمیر اشاره کرد. این مجموعه در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران شعبه فعال داشته و برندهای مختلف از جمله ال جی، سامسونگ، بوش، هایسنس، هیوندای، آاگ، اسنوا، سپهرالکتریک، مجیک، پاکشوما، الگانس، هاردستون و پارس را پوشش می دهد. تمام خدمات این مجموعه با نرخ و هزینه های مصوب شرکتی و قیمت های منصفانه ارائه میشود. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه کافیست نام کالاتعمیر را در اینترنت و شبکه های اجتماعی جستجو کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.