9 نکته برای ساختن باربیکیو بدون هیچ چیز

0 51
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ساخت باربیکیو در هر مکانی که هستید کار فوق العاده راحتی است فقط کمی نیاز به تجربه دارد. چگونه خودتان باربیکیو درست کنید؟ آیا از کنار گذاشتن کباب کوچک برقی خود پس از هر بار استفاده خسته شده اید؟ باربیکیو زغالی قدیمی شما زنگ زده است؟ آیا کباب های گازی خیلی گران هستند؟ شما می توانید یک باربیکیو راحت در فضای باز در باغ خود درست کنید!

ساختن باربیکیو توسط خودتان بسیار آسان، سریع و کم هزینه است! عصرهای تابستان و خوراکی های دلپذیر از آن شماست. سیخ و گوشت کبابی به خانه شما دعوت می شود!

چگونه محل باربیکیو در فضای باز را انتخاب کنیم؟

 

قبل از اینکه خودتان باربیکیو را راه اندازی کنید، مکان مناسب باربیکیو را انتخاب کنید. زیرا پس از ساخت، نمی توانید آن را جابجا کنید! اگر پروژه بزرگ باربیکیو را آغاز می کنید، از تالار شهر خود بپرسید که آیا مجوز ساخت و ساز لازم است یا خیر. در مالکیت مشترک، برای طبقه همکف یا تراس، موافقت سندیک را بخواهید .

سپس، به عناصر خارجی توجه کنید. برای محافظت از باربیکیو در برابر باد، آن را به دیوار تکیه دهید. در غیر این صورت، برای ساختن یک پوست کامل برنامه ریزی کنید. باربیکیو را نزدیک ناهارخوری قرار دهید، اما نه زیاد. در غیر این صورت، مهمانان شما دود می شوند!

چشم هایی که نیش می زنند و موهایی که بوی دود می دهند، وحشتناک نیست. همچنین به خاطر داشته باشید که مزاحم همسایگان خود نشوید. یک باربیکیو دود و بو منتشر می کند. باربیکیو را خیلی نزدیک به همسایه مجاور نچسبانید! به پوشش گیاهی اطراف نیز توجه کنید. شعله و آتش در گودال باربیکیو است.

کباب پز من در فضای باز چه ابعادی دارد؟

همه چیز به ترکیب خانواده شما بستگی دارد. اندازه فضای بیرونی شما و تعداد دوستانی که می خواهید دعوت کنید. عرض 60 سانتی متر به طور کلی کافی است. اما اگر گوشت خوار “بزرگ” هستید، می توانید یک باربیکیو گسترده تر بسازید. به مهمانی های آینده خود فکر کنید. بروشت، کتلت، سوسیس، استیک، همبرگر، کاپشن سیب زمینی، میگو، ماهی در فویل. فضا را اشغال می کند.

نکته : قبل از ساخت باربیکیو، گریل بخرید.

کدام مواد را برای درست کردن کباب سخت انتخاب کنیم؟

 

ماده ای را انتخاب کنید که در برابر حرارت آتش مقاوم باشد. می توانید یک باربیکیو در فضای باز از آجرهای نسوز (که گرما را به خوبی حفظ می کند)، بتن، سنگ، بلوک های نسیمی که با بریکت های رو به رو پوشیده شده اند، بسازید. کارت بازیافت را با درست کردن کباب در یک ظرف بزرگ که تمیز شده و از طول نصف شده است، بازی کنید. آن را به لولا مجهز کنید. علاوه بر این، اگر آن را به چرخ مجهز کنید ، می توانید آن را حرکت دهید.

برای ساخت باربیکیو آجر نسوز زوم کنید

 

مقاوم ترین و جامدترین ماده هنوز آجر نسوز است. به آجر، ملات سیمان، ماله، تراز و پتک نیاز دارید. همچنین ساخت دال بتن آرمه 10 سانتی متری را برای اجاق گاز در نظر بگیرید.

برای قسمت سنگ تراشی با کارشناس ویلاساز تماس بگیرید. آنها به سرعت و آسانی یک کباب می سازند.

  1. یک طبقه صاف انتخاب کنید.
  2. رنده را روی زمین قرار دهید تا مستطیلی را بکشید که به عنوان پایه ساخت و ساز عمل می کند.
  3. محاسبه ارتفاع اجاق گاز برای قرار دادن رنده روی آن
  4. محاسبه تعداد آجر برای خرید.
  5. آجرهای U شکل را بچینید.
  6. ملات را با ماله روی زمین پهن کنید.
  7. ردیف اول آجرهای U شکل را با ضربه زدن با پتک روی آن ها بچینید.
  8. ارتفاع پیش بند را کامل بالا ببرید (زیر اجاق گاز)
  9. اجاق بتنی را بچینید و روی آن را با آجرهای ساروج بپوشانید.
  10. ساخت و ساز را تمام کرده و سوراخ های ملات را با اسفنج تمیز کنید.

باربیکیو آجر نسوز

 

ممکن است یک باربیکیو آجر نسوز را انتخاب کرده باشید. این آجرها به لطف اینرسی حرارتی خود گرمای آتش را حفظ می کنند. سپس می توانید گوشت کبابی، سبزیجات و پیتزاهای خود را بپزید.

می توانید از زغال چوب یا کیندلینگ مستقیم استفاده کنید. سپس با قرار دادن توپ های روزنامه در کف باربیکیو شروع کنید. روی مقداری کیندلینگ متشکل از شاخه های بسیار خشک یا تکه های جعبه پخش کنید. یک گنبد کوچک تشکیل دهید. با یک کبریت بزرگ، توپ های روزنامه را از چند طرف مشتعل کنید.

 

لوازم جانبی باربیکیو

 

ساخت یک شومینه را برای تکمیل کباب پز خود در نظر بگیرید. اگر در مقابل دیوار قرار نگیرد از باد محافظت می کند. و دود بهتر تخلیه می شود. در تهیه فضای ذخیره سازی در کنار باربیکیو تردید نکنید. قفسه، قفسه درب، سبد، طاقچه. و بالاتر از همه، میله و قلاب برای آویزان کردن ظروف آشپزخانه.

امکانات کباب پز به اندازه مدل های آماده ای است که در فروشگاه های تخصصی یافت می شود. کدام مدل را انتخاب کنیم؟ آیا باید کباب زغالی یا گازی را انتخاب کنیم، یا بهتر بگوییم مدل برقی را ترجیح دهیم؟ بنابراین همه چیز بستگی به این دارد که شما چگونه گوشت بخورید.

یک باربیکیو زودگذر بسازید

 

چه چیزی می تواند بهتر از ساختن یک باربیکیو زودگذر به لطف باشد؟ یک ترفند ساده برای ادامه لذت بردن از تابستان. باید بدانید که چندین شی از زندگی روزمره ما می تواند به عنوان یک کباب پز موقت باشد. در واقع، بلوک‌های خاکستر، قوطی‌های حلبی و همچنین سطل‌های فلزی و همچنین گلدان‌های سفالی می‌توانند به خوبی این کار را انجام دهند، البته به شرطی که روی آن یک شبکه نصب کنید. شما همچنین می توانید یک آتش چوب خوب درست کنید تا غذای خود را مانند یک کمپ بپزید!

یک باربیکیو پایدار بسازید

 

آیا می خواهید یک باربیکیو داشته باشید که در طول زمان ماندگار باشد؟ چرا آن را با پالت نمی سازیم؟ پالت های بی و سنگی محبوب هستند و می توانند در نمای بیرونی ما معجزه کنند. آشپزخانه در فضای باز در پالت، مبل های فضای باز و همچنین باربیکیو با پالت برای چیدمان باغ شما بدون شکستن بسیار مناسب است. شما همچنین می توانید از آجر استفاده کنید و در بالکن  برای ساختن یک باربیکیو پایدار با وسایلی که در دست دارید استفاده کنید.

منبع: ویلاسازه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.