یک برنامه نویس اندروید چقدر حقوق میگیرد؟

0 13
زمان مطالعه: 3 دقیقه

شکی نیست که اندروید در حال تسلط بر سایر سیستم عامل‌های موبایل در بازار جهانی است و هر روزه گستره‌ی این تسلط بیشتر و بیشتر می‌شود؛ چرا که بسیاری از شرکت‌ها برای زنده ماندن و یا پیشرفت و رقابت در بازار جهانی نیازمند برنامه‌های اندرویدی هستند، از این رو بسیاری از برنامه نویسان به سمت برنامه‌نویسی اندروید رو آورده‌اند اما سوالی که ممکن است در ابتدای راه برای آن‌ها پیش آید این مسأله هست که درامد برنامه‌نویس اندروید چقدر است؟

در ادامه قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم که درامد برنامه‌نویس اندروید در ایران چقدر است و همچنین درامد برنامه نویس اندروید در کانادا و آمریکا را نسبت به سایر کشور‌های جهان مقایسه کنیم.

 

آیا برنامه‌نویسی اندروید شغل پر درآمدی است؟

اگر به حرفه‌ای در توسعه نرم‌افزار علاقه‌مند هستید، حقوق و درامد برنامه‌نویس اندروید می‌تواند شغلی بسیار پرسود در این زمینه باشد، چرا که سیستم عامل اندروید در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم عامل برای دستگاه‌های تلفن همراه است، که امروزه در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و قطعاً برنامه‌نویسی در این زمینه بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

البته واضح است که یک توسعه‌دهنده اندروید باید مهارت‌های تحلیلی و برنامه‌نویسی قوی داشته باشد. همچنین علاوه بر دانش برنامه‌نویسی اندروید، باید تجربه کار با ابزار‌ها و نرم‌افزار‌های مرتبط را نیز داشته باشد.  اگر سطح دانشی بالاتر از بقیه در این زمینه داشته باشید، مطمئناً، به متمایز شدن شما از سایر متقاضیان کمک خواهد کرد که در نیجه به افزایش حقوق شما منجر خواهد شد، همچنین درک عمیق‌تر این تخصص به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های کارآمدتری ایجاد کنید و سود را به حداکثر برسانید.

آری چنانچه پیشتر گفته شد، درآمد برنامه‌نویسی اندروید قطعاً خوب و مناسب است اما این مطلب با توجه به تجربه و دانش شما و همچنین با توجه به شرکت متقاضی بسیار متفاوت است.

درآمد برنامه نویس اندروید در ایران چقدر است؟

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و دنیای فناوری، می‌بینیم که تعداد برنامه نویسان نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند و جوانان و حتی نوجوانان بسیاری شروع به یادگیری برنامه‌نویسی در حوزه‌های مختلف کرده‌اند. بی‌شک یکی از عمده‌ترین دلایل این استقبال، داشتن درامد و حقوق خوب و همچنین داشتن شغلی آینده‌دار است. اگر کمی آینده‌نگری داشته باشید، به راحتی می‌توانید با کمی پشتکار در زمینه برنامه نویسی آندروید به فردی زبده تبدیل شوید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

به طور کلی باید گفت که عدد و رقم کاملاً مشخص و ثابتی برای درامد برنامه‌نویس اندروید در شرکت‌ها و سازمان‌ها در داخل ایران وجود ندارد و هر شرکت بنا به مصلحت‌های خود حقوق برنامه‌نویس اندروید را مشخص می‌کند.

اما در حال حاضر در سال 1401 و در ایران با توجه به نیاز سازمان‌ها، سیاست‌های درآمدی، تجربه و تخصص برنامه نویسان، به صورت میانگین درامد برنامه‌نویس اندروید از 6،000،000 تا 30،000،000 تومان متفاوت است. البته ناگفته نماند مبنای حقوق در سازمان‌های مختلف متناسب با شرایط آن سازمان است و ممکن است افرادی از این ارقام پایین‌تر و یا بالاتر دریافت کنند.

ناگفته نماند کسب درآمد از طریق برنامه‌نویسی اندروید در ایران بیشتر از طریق توسعه اپلیکیشن‌ها بصورت مستقل و عرضه آن به بازار کار است و کمتر به صورت استخدام در سازمان‌ها و ادارات دولتی انجام می‌پذیرد.

درآمد برنامه‌نویس اندروید در آمریکا و کانادا

حقوق برنامه‌نویس اندروید در نقاط مختلف جهان فرق دارد اما طبق میزان درآمدی که یک برنامه‌نویس اندروید، به عنوان مثال در ایالات‌متحده و کانادا، دریافت می‌کند می‌توان گفت که در این دو کشور نسبت به سایر کشور‌های جهان حقوق بالاتری را دریافت می‌کنند.

یک برنامه‌نویس اندروید با تجربه، در این دو کشور می‌تواند به درآمد خوبی برسد؛ میانگین حقوق یک برنامه‌نویس اندروید در ایالات متحده 107,421 دلار است.

ناگفته نماند متوسط حقوق یک برنامه‌نویس اندروید در کانادا نیز تقریباً نزدیک با آمریکا است، میانگین درامد برنامه نویس اندروید در کانادا 106137 دلار در سال است.

در اروپای شرقی، درآمد برنامه‌نویس اندروید به‌طور میانگین حدود 30 هزار دلار است و در بریتانیا حقوق برنامه‌نویس اندروید، سالانه بالغ بر 45 هزار دلار است. همچنین حقوق برنامه‌نویس اندروید در آلمان برای سطح ارشد چیزی در حدود 70 هزار دلار است. در هند نیز یک توسعه‌دهنده اندروید معمولاً 5,00,000 روپیه در سال درآمد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.