واتساپ در حال کار روی یک قابلیت امنیتی جدید است

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

واتساپ در حال تست یک ویژگی امنیتی جدید است که از حساب کاربران در برابر حملات مجرمان سایبری محافظت خواهد کرد. این قابلیت جدید Login Approval نام داشته و در حال حاضر در حال توسعه است. این ویژگی امنیتی جدید مبتنی بر قابلیت احراز هویت دوگانه است که در حال حاضر در این اپلیکیشن وجود دارد. با فعال شدن Login Approval در زمانی که فردی دیگر از طریق تلفن هوشمندش قصد ورود به حساب شما را داشته باشد، شما یک هشدار امنیتی دریافت خواهید کرد.

این ویژگی در نسخه آزمایشی 2.22.17.22 واتساپ در حال بررسی است و به زودی شاهد عرضه آن در به‌روزرسانی‌های آینده این پیام‌رسان خواهیم بود.

در این روش یک کاربر تنها زمانی قادر به ورود به حساب خواهد بود که تائیدیه نهایی را از حسابی که از قبل فعال است دریافت نماید. به این ترتیب ریسک سرقت اطلاعات حساب کاربری و داده‌های آن کاهش چشمگیری خواهد یافت.

ویژگی Login Approval در صورتی که به صورت ناخواسته و اتفاقی کد امنیتی 6 رقمی در اختیار کس دیگری بیفتد هم به کمک کاربران خواهد آمد. از قرار معلوم هشداری که برای ورود به حساب از طریق دستگاه دیگری برای شما ارسال می‌شود حاوی اطلاعاتی مثل زمان تلاش برای ورود و همچنین مدل دستگاه هم خواهد بود .

منبع Gadget 360
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.