چگونه تصاویر و ویدئوهای «یک بار مشاهده» در آیفون و اندروید ارسال کنیم؟

0 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از ویژگی‌های واتساپ که ممکن است برخی کاربران با آن آشنا نباشند امکان ارسال «پیام‌های یک‌بار مشاهده» است.

واتساپ قبلا ویژگی‌ پیام‌های مدت‌دار را معرف کرده بود. با فعال شدن این قابلیت امکان حذف خودکار پیام‌ها بعد از 24 ساعت، 7 روز یا نهایتا 90 روز فراهم می‌شد. امکان فعال‌سازی این ویژگی برای گفتگوهای خصوصی و گروهی وجود دارد.

اما بعد از مدتی شاهد فعال شدن قابلیت ارسال پیام‌های «یک بار مشاهده» در واتساپ بودیم. در این ویژگی مخاطبی که پیام شما را دریافت می‌کند تنها یک بار قادر به مشاهده آن خواهد بود و بعد از آن، پیام به طور خودکار حذف خواهد شد.

در ادامه با شیوه‌ی ارسال پیام‌های یک بار مشاهده آشنا خواهید شد.

1- برای ارسال پیام‌هایی یک بار مشاهده که شامل تصویر یا ویدئو هستند ابتدا گفتگوی خصوصی یا گروهی مورد نظر را در اپلیکیشن واتساپ باز نمایید.

 

 

2- حال روی آیکن دوربین اپلیکیشن ضربه زده و انتخاب کنید که قرار است عکس جدید بگیرید یا از عکس‌ها و فیلم‌های موجود در گالری استفاده کنید.

 

3- مرحله سوم کار مهم‌ترین گام آن است. بعد از انتخاب تصویر یا ویدئو، یک آیکن دایره‌ای که نیمی از شکل مدور آن خط کامل و نیمی دیگر خط نقطه به نقطه است و عدد 1 هم در مرکز آن تعبیه شده ظاهر می‌شود. روی آن ضربه زده و سپس Send را بزنید.

با این کار تصویر یا ویدئوی مورد نظر را در حالتی ارسال کرده‌اید که مخاطب تنها یک بار قادر به مشاهده آن خواهد بود. البته بهتر است هنگام استفاده از این قابلیت نکات زیر را هم مد نظر داشته باشید که:

بهتر است از پیام‌های یک بار مشاهده فقط برای اشخاص مورداعتماد استفاده کنید.

ممکن است مخاطب قبل از ناپدید شدن پیام از محتوای صفحه عکس بگیرد و آن را ذخیره کند.

در مورد پیام‌های مدت‌دار هم دقت داشته که ممکن است طرف مقابل قبل از ناپدید شدن،  امکان کپی و ذخیره آنها را دارد.

مخاطبان می‌توانند قبل از ناپدید شدن پیام‌های مدت‌دار، با دوربین یا دستگاهی دیگر از آنها عکس بگیرد.

منبع wccftech
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.