نحوه اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

0 170
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مطلب می خوانید نحوه اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی چگونه است. انواع بلوک سیمانی دیوار با وزن و ابعاد مختلف برای دیوار کشی محوطه مورد استفاده قرار میگیرد، به طور معمول بهترین بلوک دیوار کشی، بلوک سیمانی سبک است که فشار بار را کاهش می دهد؛ بلوک سیمانی سنگین نیز ارزان قیمت تر است.

نحوه اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

هزینه دیوار کشی با بلوک بستگی به تعداد بلوک، وزن بلوک، نوع بلوک مورد استفاده، هزینه حمل و کارگر دارد. قیمت بلوک کشی دیوار محوطه با بلوک سیمانی سنگین ارزان‌تر است البته هزینه حمل آن گرانتر از بلوک سیمانی سبک است.

اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

بهتر است برای اجرای دیوار محوطه از بلوک سیمانی استفاده شود. این بلوک ها بزرگ هستند و قیمت بلوک سیمانی سنگین  ارزان‌تر است و سرعت دیوار کشی توسط کارگران به علت سنگینی کندتر خواهد بود. به طور کلی نحوه اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی ساده‌تر است.

سرعت پیشرفت پروژه و هزینه تمام شده را می توان به این ترتیب مدیریت کرد. قیمت آجر برای دیوار کشی محوطه گران است و سفال نیز بی دوام و شکننده است، بنابراین بهترین انتخاب دیوار کشی با بلوک سیمانی می باشد.

خرید بلوک سیمانی

خرید بلوک سیمانی سنگین با ابعاد بزرگ را می توانید از طریق سایت خونه سازها انجام دهید. قیمت انواع بلوک سیمانی از طریق سایت خونه سازها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. هزینه دیوارکشی با بلوک ارتباط مستقیم با نوع بلوک انتخابی دارد. از انواع بلوک برای کاربردهای متنوع ساختمان های تجاری تا مسکونی استفاده می شود.

خرید بلوک سیمانی

نکات ایمنی قبل از اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

نکات ایمنی که قبل از اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی باید رعایت شود، شامل موارد زیر است:

پیش از آغاز اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی با محصولاتی که بر پایه سیمان هستند، حتما از دستکش استفاده کنید. استفاده از دستکش ضد آب مانع از آسیب به پوست دست می شود. استفاده از عینک محافظ چشم در هنگام کار با این مصالح ضروری است زیرا اگر آسیب حین کار رخ دهد، این آسیب می تواند همیشگی باشد.

اگر اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی برای دیوارهای زیرزمینی است، قبل از اجرای بلوک سیمانی در مرحله پایه، لازم است سطوح با محلول ضد آب پوشش داده شود.

انتخاب نوع بلوک برای دیوار کشی محوطه بسیار مهم است. بلوک ها در انواع مختلف برای کاربردهای گوناگون ساخته می شوند. هرگز نباید از بلوک با کاربردی نامناسب استفاده کرد. به طور مثال باید برای کرسی چینی از بلوک سنگین استفاده کرد اما برای دیوارچینی به بلوک سبک نیاز است.

 

مواد لازم برای اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

1- دستکش کار

2- ابزار اتصال

3- چرخ دستی یا میکسر

4- بتن آماده

5- ماله

6- ملات سیمانی

7- اره سنگ تراشی

8- چکش سنگ تراشی

9- گچ

10- نوار اندازه گیری

11- عینک ایمنی

12-  بلوک سیمانی ترجیحا بلوک سبک سیمانی برای کاهش بار مرده

13- میلگرد

نکات ایمنی قبل از اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی

نحوه دیوار چینی با بلوک سیمانی

برای دیوار چینی با بلوک سیمانی لازم است مراحل ساخت دیوار را با در نظر گرفتن نکات زیر انجام داد:

 1. اولین مرحله برای اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی، ریختن پی با استفاده از سنگ است.  از پی دیوار بلوکی برای حمایت از دیوار بلوکی استفاده می شود. کندن پی با حفر منطقه زیر دیوار و چند سانتیمتر زیر خط سرما، (یعنی حداکثر عمق زمینی که خاک در زمستان در زیر آن یخ نمی زند)، شروع می شود.
 2. پس از آن عملیات اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی شروع می شود. در منطقه ای با آب و هوای گرم و در متراژ کوچک حفاری ساده با بیل هم انجام می شود. اما برای مناطق سرد که احتمال یخبندان وجود دارد، نیاز به تجهیزات خاص است. بعد از این مرحله نوبت به بتن ریزی روی فونداسیون می رسد. این فونداسیون به‌ صورت آماده سفارش داده می شه و روی پی ریخته می شود.
 3. بعد از ایجاد پایه های محکم برای  شروع دیوار چینی، لازم است پایه های دیوار را حداقل دو برابر بلوک سیمانی محاسبه کنید.
 4. بعد از سفت شدن پایه، یک خط گچی در امتداد دیواره بلوکی به عنوان خط مرجع برای اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی بکشید.
 5. سپس بلوک ها را روی دیوار با فاصله 9.65 سانتی‌متر بچینید تا جا برای ریختن ملات و اتصال بلوک ها به هم ایجاد شود. گذاشتن این ضروری است.
 6. ملات مرطوب از قبل آماده شده را روی بلوک ها بریزید و با ماله صاف کنید تا شکاف ها پر شود و ملات اضافه به سمت خارجی دیوار ریخته شود.
 7. یک تخته ملات 2.54 سانتیمتری روی بلوک ها بگذارید و ملات روی بلوک ها یکنواخت کنید.
 8. گوشه های دیوار را با برش بلوک ها تنظیم کنید. اگر خوب منظم نکرده ای در پایان از اره برقی مجهز به تیغ سنگ تراشی استفاده کنید.
 9. دوره بعدی اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی را با نیم بلوک شروع کنید که اتصالات عمودی به درستی در مسیر مستقیم اجرا شوند.
 10. بعد از هر دوره، سوم یا چهارم در روز باید از نوارهای تقویت کننده فلزی در لای ملات قبل از شروع دوره بعدی استفاده کنید.
 11.  قبل از سفت شدن ملات، اتصالات بین بلوک ها را به صورت دورهای صاف به پایان برسانید.
 12. انتهای دیوار را با بلوک درپوش پوشش دهید و از صاف بودن دیوار و ملات اطمینان حاصل کنید. در این مرحله اجرای دیوار محوطه با بلوک سیمانی به پایان می رسد.

برای خرید بلوک سیمانی، اطلاع از قیمت میلگرد برای ساخت دیوار محوطه، احداث چاه فاضلاب و هزینه دیوارکشی با بلوک دیوار کشی و بلوک سیمانی می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها به شماره 09370919055 تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.