شاپرک: پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد در چند روز آینده قطع می‌شوند

با اجباری شدن اینماد⁩ درگاه پرداخت بیش از ۱۰۰۰۰ سایت قطع خواهد شد.

0 3
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۱ پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا پایانه‌های دارای هویت نامنطبق با مالک نماد غیر فعال خواهند شد.

اخیراً شاپرک برای شرکت‌های پرداخت‌یاری نامه‌ای ارسال کرده و در آن تاکید می‌کند «همه‌ی درگاه‌های پرداخت باید دارای اینماد باشند و هویت دارنده درگاه پرداخت باید با هویت دارنده نماد منطبق باشد، در غیر اینصورت درگاه پرداخت غیرفعال خواهد شد.»

 

در این نامه ذکر شده است:

به اطلاع می‌رساند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد در طی ۶ هفته از تاریخ فوق، راساً از سوی شرکت شاپرک غیرفعال خواهد گردید و مسئولیت هرگونه اختلال و تبعات ناشی از آن بر عهده آن شرکت خواهد بود.

اجرای این دستور به شکل مشخص ۲ بخش از بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد: کسب‌وکارهای کوچک و خانگی و همینطور شرکت‌های پرداخت یار که درگاه پرداخت را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند. برای مثال مشخص نیست کسب‌وکاری که می‌تواند ای‌نماد و سپس درگاه پرداخت مستقیم بگیرد چه نیازی به پرداخت‌یارها خواهد داشت. از سوی دیگر این روند باعث ضربه جدی به کسب‌وکارهای مختلف، مخصوصا کوچک و خانگی می‌شود که با فرآیندهای اینماد و چالش دریافت آن هیچ آشنایی ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.