رفع فیلتر گوگل پلی در اپراتورها-

0 11
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گوگل پلی استور، فروشگاه آنلاین گوگل اپلیکیشن دستگاه‌های اندرویدی عصر دوشنبه ۲۶ دی، در اپراتورهای ایرانسل و رایتل رفع فیلتر شد. این فروشگاه پس از حوادث اخیر کشور از دسترس کاربران خارج شده‌ بود. تا لحظه نگارش این محتوا همچنان برخی از کاربران برای اتصال و دانلود از گوگل پلی مشکل دارند و حتی می‌گویند احتمال دارد مجدد فیلتر شده باشد. اما بررسی‌ها حکایت از این دارد که فرآیند رفع فیلتر این فروشگاه اندرویدی در اپراتورها آغاز شده است.

این اپلیکیشن دو روز پس از فیلتر‌شدن شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتساپ زیر تیغ فیلترینگ رفت. در همان روز اول پاییز در‌کنار گوگل پلی، تعداد دیگری از پلتفرم‌ها، مانند لینکدین و اپ‌ استور و سایت استارلینک نیز از دسترس کاربران با IP ایران خارج شده بودند.

قطع دسترسی به گوگل پلی استور عصر امروز به پایان خود نزدیک شد و این پلتفرم بین‌المللی ابتدا در اپراتورهای ایرانسل و رایتل در‌دسترس قرار گرفت تا کاربران سیستم‌عامل اندروید که از اپراتورهای مذکور استفاده می‌کنند، بتوانند پس از گذشت حدود سه ماه بار‌دیگر بدون نیاز به VPN به این فروشگاه آنلاین دسترسی داشته باشند و اخبارها حاکی از آن است که تا روز سه شنبه 27 دی، برای همه اوپراتورها رفع فیلتر می‌شود.

حالا باید منتظر ماند و دید که در ادامه رفع فیلترینگ گوگل پلی آیا فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ هم به‌زودی برداشته خواهد شد؟

بیشتر بخوانید:

آموزش کاهش پهنای باند مصرفی و بالا بردن سرعت اینترنت در ویندوز

پروکسی چرخشی تلگرام چطور کار می کند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.