توکن منطقه خلیج فارس، رمزارز مشترک ایران و روسیه

0 12
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در شرایطی که هنور اتصال شبکه بانکی ایران به پلتفرم روسی میر نهایی نشده است، همکاری‌های صمیمانه ایران و روسیه برای تجارت فرامرزی و دور زدن تحریم‌های گسترده بین‌المللی وارد فاز جدید شده است. بر این مبنا، قرار است این دو کشور از استیبل کوین یا رمزارزهایی با قیمت ثابت برای پرداخت‌های فرامرزی خود بهره‌گیری کنند.

هدف استیبل کوین بالقوه فعال کردن تراکنش های فرامرزی به جای ارزهای ثابت مانند دلار آمریکا، روبل روسیه یا ریال ایران است.براساس گزارش‌ها این ارز ابتدا در منطقه ویژه اقتصادی آستاراخان، محلی در روسیه که محموله‌های ایران پذیرفته می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آنتون تکاچف، از قانون‌گذاران روسی اما، تأکید کرده است که انجام این پروژه مشترک تنها زمانی امکان‌پذیر است که فرایند قانون‌گذاری در بازار دارایی‌های دیجیتال روسیه کامل شود. پس از تاخیر های متعدد، مجلس روسیه بار دیگر وعده داد که تنظیم تراکنش های رمزنگاری را در سال 2023 آغاز کند.

بانک روسیه که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از رمزارز به عنوان روش پرداخت مخالف بوده است، به دلیل تحریم ها موافقت کرد که کریپتو را در تجارت خارجی نیز مجاز کند. رگولاتور روشن نکرده است که از چه ارز دیجیتالی برای این تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.