آیا کوشا خودرو نماینده رسمی کیا در ایران است؟ واکنش کیا به این موضوع

0 22
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فعالیت شرکت کوشا خودرو که خودرا به عنوان نماینده رسمی کیا معرفی کرده بود و قصد فروش محصولات کیا در بازار ایران را داشت، با بیانیه مطبوعاتی برند کیا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

این شرکت نوپا که گویا قصد داشت تا با عنوان “نماینده رسمی کیا” اعتماد مشتریان داخلی را جذب کند، طی روزهای گذشته با موجی از ابهامات و انتقادات مردم و رسانه ها مواجه شده و دلیل این موضوع “بیانیه رسمی کیا در خصوص فعالیت کوشا خودرو” بوده است.

کیا در ایران نماینده رسمی ندارد

پیگیری‌های بسیار رسانه‌های داخلی از شرکت کیا باعث شده تا این برند کره‌ای طی بیانیه ای تمام ابهامات را رفع و اعلام کند “کیا هیچ نماینده رسمی در ایران ندارد”.

بیانیه رسمی کیا در مورد فعالیت کوشا خودرو

شرکت کیا طی یک بیانیه‌ رسمی هرگونه فعالیت رسمی و غیر رسمی خود با مجموعه کوشا خودرو را رد کرده و طبق اطلاعات مندرج در این بیانیه، موضوع را به اطلاع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز رسانده است. در متن این بیانیه مطبوعاتی آمده است:

شرکت کیا مطلع گردید که شرکت کوشا خودرو مستقر در تهران، ایران (به عنوان شرکت خودرویی و بازرگانی)، مدعی است نماینده وتوزیع کننده رسمی کیا بوده و برنامه خود را جهت واردات خودروهای کیا به صورت عمومی اعلام کرده است.

به اطلاع عموم می رساند کیا هیچ گونه رابطه قراردادی با کوشا خودرو نداشته و در آینده نیز قصد انجام آن را ندارد.

همچنین کیا به کوشا خودرو هیچ حق یا اختیاری برای واردات یا فروش خودروهای این شرکت و ارائه هرگونه خدمات پس از فروش یاخدمات مشتری، یا انجام هر گونه فعالیت بازاریابی و تبلیغاتی در مورد کیا یا هر یک از محصولات آن در قلمرو جمهوری اسلامی ایران(از کیا یا یا از هیچ توزیع کننده کیا) اعطاء نکرده است. شرکت کیا این موضوع را به اطلاع وزارت صنعت، معدن و تجارت رسانده و درتلاش است تا اقدامات لازم را جهت حفظ حقوق مالکیت خود انجام دهد.

بیانیه کیا درمورد نماینده رسمی آن در ایران

این بیانیه مطبوعاتی کیا در حالی منتشر شده است که شرکت کوشا خودرو قصد داشت تا برای پذیره نویسی محصولات کیا برای فروش بیش از ۲ هزار خودرو در بورس کالا اقدام کند.

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری خرید خودرو از بورس کالا

امکان خرید سهام تپسی برای تمام افراد و موفقیت سهام استارت‌آپ‌ها

توکن منطقه خلیج فارس، رمزارز مشترک ایران و روسیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.