چگونه فضای اشغال شده توسط واتساپ در گوشی‌های اندروید و iOS را کاهش دهیم؟

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – با روشی که در این مطلب آموزش می‌دهیم می‌توانید فضای اشغال شده توسط واتساپ را در گوشی های اندرویدی و iOS خود کاهش دهید.

پیام رسان واتساپ هم مانند هر اپلیکیشن دیگری فضایی را روی گوشی شما اشغال می‌کند. هر چه قدر تعداد پیام‌های شما در واتساپ و عکس و فیلم‌هایی که از آن دانلود می‌کنید بیشتر باشد، حجم اشغالی توسط واتساپ هم بیشتر می‌شود. خوشبختانه می‌توان این فضا را کاهش داد. در این مطلب روش این کار را در گوشی‌های اندرویدی و iOS آموزش می‌دهیم.

هر فایلی که در واتساپ دانلود می‌کنید، بخشی از حافظه ذخیره‌سازی گوشی شما را اشغال می‌کند. هرچه‌قدر تعداد گروه‌ها و چت‌های شما در این اپلیکیشن بیشتر باشد فضای بیشتری اشغال می‌شود. در این مطلب روش کاهش این فضای اشغال شده توسط واتساپ در سیستم عامل‌های اندروید و iOS را آموزش می‌دهیم.

کاهش فضای اشغال شده توسط واتساپ در گوشی اندرویدی

برای این کار باید وارد تنظیمات واتساپ خود شوید. پس این اپلیکیشن را باز کنید و روی سه نقطه گوشه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید و از منویی کوچکی که برایتان باز می‌شود، روی گزینه Setting ضربه بزنید. در صفحه تنظیمات، وارد بخش Data and Storage Usage شوید.

در صفحه جدید وارد بخش Storage Usage شوید. در این بخش فضای اشغال شده توسط واتساپ برای شما نمایش داده می‌شود. وقتی وارد این بخش شوید، یک لیست از تمام چت‌های شما در این پیام رسان به همراه حجم فضایی که اشغال کرده‌اند برای شما نمایش داده می‌شود. روی یکی از آن‌ها ضربه بزنید.

در این بخش تعداد پیام‌ها، تصاویر، ویدیوها و تعداد تمام فایل‌های ارسالی و دریافتی خود در چتی که انتخاب کرده‌اید را مشاهده می‌کنید. برای پاک کردن این فضای اشغال شده،‌ روی گزینه Free Up Space که پایین صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

هر نوع رسانه‌ای (تصویر، فیلم، ویس و…) که می‌خواهید پاک کنید را انتخاب و تیک کنار آن را فعال کنید. سپس روی گزینه Delete Items کلیک کنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

در آخر گزینه Clear Messages در پاپ‌آپی که برایتان باز می‌شود را انتخاب کنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

کاهش فضای اشغال شده توسط واتساپ در گوشی‌های iOS

فرآیند انجام این کار در گوشی‌های ایفون کمی متفاوت است. اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و وارد تنظیمات شوید. برای ورود به تنظیمات باید روی تب Setting در پایین صفحه ضربه بزنید. در صفحه‌ ای که برایتان باز می‌ شود وارد بخش Data and Storage Usage شوید.

در این صفحه روی گزینه Storage Usage ضربه بزنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

در این صفحه لیستی از تمام چت‌های واتساپ خود را مشاهده می‌کنید و در کنار آن حجم فضای اشغال شده توسط هر چت نوشته شده است. روی چت مورد نظر خود کلیک کتید تا جزئیات را مشاهده کنید. در صفحه هر چت، با ضربه زدن روی عبارت Manage می‌توانید این فضا را کاهش دهید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

در این صفحه تیک کنار فایل‌هایی که می‌خواهید پاک کنید را فعال کنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

سپس روی گزینه Clear کلیک کنید.

در صفحه پاپ‌آپی که باز می‌شود باز هم روی گزینه Clear کلیک کنید.

فضای اشغال شده توسط واتساپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.