چگونه حالت Caps Lock در صفحه کلید آیپد را غیرفعال کنیم؟

0 103
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – در این مطلب روش غیرفعال کردن حالت Caps Lock در صفحه کلید آیپد را آموزش می‌دهیم؛ زیرا فعال بودن آن در بسیاری از موارد کاربران را آزار می‌دهد.

فعال بودن  حالت Caps Lock در صفحه کلید آیپد گاهی‌اوقات کاربردی است اما گاهی نیز باعث اذیت شدن کاربران می‌شود. با وجود اینکه این قابلیت در بسیاری از مواقع کاربردی است اما افراد کمی هنگام تایپ کردن از آن استفاده می‌کنند. به همین منظور در ادامه روش غیرفعال کردن آن را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم.

۱- برای فعال کردن حالت Caps Lock در صفحه کلید آیپد که روی صفحه‌نمایش آن نمایان می‌شود، ۲ مرتبه روی گزینه Shift که به شکل یک فلش سر بالا و در سمت چپ صفحه کلید قرار دارد کلیک کنید. اگر مشاهده کردید که علامت روی این کلید با خط افقی آن همراه است یعنی حالت Caps Lock در آن فعال و در غیر این صورت یعنی این حالت در صفحه کلید غیرفعال شده است.

حالت Caps Lock۲- برای غیرفعال کردن این حالت ابتدا وارد تنظیمات (Setting ) یا تنظیمات آیپد شوید و پس از آن در بخش General روی گزینه Keyboard کلیک کنید.

۳- در قسمت تنظیمات صفحه کلید یا Keyboard Setting در بخش All Keyboards اسلایدر مربوط به گزینه Enable Caps Lock را خاموش کنید. اگر می‌خواهید به منوی قبل برگردید نیز روی گزینه General کلیک کنید و از صفحه تنظیمات خارج شوید. گاهی‌اوقات برای اینکه تغییرات اجرا شوند باید چند لحظه صبر کنید. اگر تغییرات ثبت شوند قابلیت Caps Lock برای شما غیرفعال شده است. در این حالت برای استفاده از این ویژگی باید ۲ مرتبه روی کلید Shift در صفحه کیبورد نمایش داده شده روی صفحه‌نمایش دستگاه خود کلیک کنید.

روش غیرفعال کردن حالت Caps Lock در صفحه کلیدهای جانبی آیپد

برای غیرفعال کردن حالت Capse Lock در صفحه کلیدهای جانبی آیپد مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- ابتدا صفحه کلید خود را به آیپد متصل کنید. سپس در قسمت General روی گزینه Keyboard کلیک کنید و در بخش تنظیمات کیبورد روی گزینه Hardware Keyboard کلیک کنید.

حالت Caps Lock۲- در مرحله دوم در قسمت Hardware Keyboard روی گزینه Modifier Keys کلیک کنید.

حالت Caps Lock۳- در این مرحله روی گزینه Caps Lock کلیک کنید و در نهایت گزینه No Action را از لیست باز شده انتخاب کنید.

۴- زمانی که این گزینه را انتخاب کردید از بخش تنظیمات خارج شوید. در این حالت توانسته‌اید قابلیت Caps Lock در صفحه کلید جانبی آیپد را غیر فعال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.