فیس بوک پست‌های گمراه‌کننده ضدواکسیناسیون را پاک می‌کند

0 1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رسانه مدیاتی – کمپانی فیس بوک با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد، از این پس پست‌های تبلیغاتی و گمراه‌کننده ضد واکسیناسیون را پاک می‌کند.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد فیس بوک که یکی از کمپانی‌های بزرگ فناوری است قصد دارد تبلیغاتی که باعث اشتراک‌گذاری اطلاعات اشتباه و گمراه‌کننده درباره واکسن‌ها می‌شوند را حذف کند. برای مثال برخی پست‌ها ایده‌های اشتباهی درباره اینکه واکسیناسیون با ابتلا به اوتیسم ارتباط دارند به اشتراک گذاشته‌اند.

طبق گزارش‌هایی که منتشر شده است بسیاری از گروه‌های ضدواکسیناسیون از ابتدای سال جاری از غفلت فیس بوک استفاده کردند و تبلبغات منفی با ادعاهای اشتباه و گمراه‌کننده را درباره اثربخشی واکسن‌ها منتشر کردند.

در حال حاضر کمپانی فیس بوک قانون جدیدی را وضع کرده است و این این پس هر نوع تبلیغات ضدواکسن را به هر دلیلی حذف می‌کند. این کمپانی بیانیه‌ای را منتشر و در آن اعلام کرد از این پس تبلیغاتی که از قوانین واکسیناسیون یا علیه آن منتشر شوند همچنین سیاست‌های دولت را درباره این مسئله مانند واکسن ویروس کرونا می‌توانند در این پبلتفرم به اشتراک گذاشته شوند.

تبلیغاتی که منتشر می‌شوند باید از طرف این کمپانی تحت عنوان آگهی‌های بازرگانی تایید شوند و به آن‌ها یک برچسب اضافه شود که نشان دهد فردی هزینه‌های مربوط به آن‌ها را تامین کرده است. البته این قانون تنها شامل تبلبغاتی است که با پرداخت هزینه‌ها در این پلتفرم انجام می‌شود. بنابراین هر نوع پست‌هایی که ضدواکسیناسیون باشند و افراد یا گروه‌هایی بخواهند آن را در این پلتفرم منتشر کنند شامل این قانون نخواهند شد.

علاوه بر مواردی که گفته شد این کمپانی همچنان یک کمپین اطلاع‌رسانی را با هدف تشویق مردم برای تزریق واکسن انفولانزا در سال جاری ارائه می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.