ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن خارجی

0

رسانه مدیاتی – در این مطلب روش ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن خارجی را با استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزار آیتونز (iTunes) آموزش می‌دهیم. این روش رایگان است.

اپل در روزهای اخیر با اجباری کردن شماره تلفن‌همراه برای ساخت اپل آیدی کار را برای کاربران ایرانی سخت‌تر کرده است. در روشی که ارائه می‌کنیم، بدون توجه به نوع سیستم عامل خود می‌توانید به وب‌سایت کمپانی اپل مراجعه کنید  با استفاده از فروشگاه نرم‌افزاری مایکروسافت، نرم‌افزار iTunes را دانلود و نصب کنید سپس مراحل زیر را انجام دهید.

۱- ابتدا vpn را فعال و آیتونز (iTunes) را باز کنید. برای ساخت اپل آیدی با استفاده از این نرم افزار ابتدا باید نرم‌افزار تغییر IP یا VPN خود را فعال کنید. بهتر است به سروری در آمریکا متصل شوید. سپس وارد نرم‌افزار آیتونز شوید، روی تب Account کلیک کنید سپس گزینه Sign in را در آن انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی۲- در این مرحله می‌توانید فرایند اپل آیدی جدید را شروع کنید. در این بخش صفحه‌ای روبه‌روی شما باز می‌شود که باید در آن مشخصات حساب کاربری خود را وارد کنید. در بخش پایینی این صفحه نیز گزینه‌ای به نام Create new Apple ID قرار گرفته است که باید آن را انتخاب کنید.

۳- در مرحله سوم باید از بخش خوشامدگویی عبور کنید. در این بخش به صورت خودکار وارد صفحه خوشامدگویی می‌شود. برای عبور کردن از این قسمت نیز باید روی گزینه continue کلیک کنید.

ساخت اپل آیدی۴- در این مرحله باید ایمیل خود را وارد کنید و رمز عبور خود را مشخص کنید. به صورت جزئی در این بخش از شما خواسته می‌شود که ایمیل، رمز عبور مورد نظر، تکرار رمز عبور مورد نظر و کشور خود را مشخص کنید. زمانی که به همه این موارد پاسخ دادید، در انتها باید گزینه پایانی که همان موافقت با قوانین و مقررات اپل است موافقت کنید تا بتوانید وارد مرحله بعد شوید. به این نکته توجه داشته باشید که برای انتخاب رمز عبور دلخواه از حروف کوچک، بزرگ و اعداد استفاده کنید.

ساخت اپل آیدی۵- در این مرحله مشخصات خود را وارد کنید و به سوال‌های امنیتی پاسخ دهید. در این قسمت باید به سوالاتی مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد پاسخ دهید. توجه داشته باشید که زمانی که می‌خواهید به این سوالات پاسخ دهید باید جواب‌هایی دهید که در آینده نیز بتوانید آن را به یاد آورید؛ زیرا زمانی که شما هنگام ورود به حساب خود دچار مشکل می‌شوید پاسخ این پرسش‌ها به عنوان یک راه‌حل احراز هویت کاربرد خواهد داشت. در بخش پایینی صفحه نیز گزینه‌ای وجود دارد که از شما می‌پرسد آیا مایل به دریافت پیام از اپل هستید؟ شما نیز می‌توانید به دلخواه تیک آن را بزنید یا بدون توجه به آن وارد مرحله بعد شوید.

۶- در این بخش آدرس محل زندگی و شماره تلفن خود را وارد کنید. این مرحله مانند مراحل قبل ساده نیست و برای آن باید زحمت بکشید. ابتدا باید یک مورد را بین روش‌های پرداخت انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود که گزینه None را انتخاب کنید. این گزینه مشخص می‌کند که شما نمی‌خواهید هیچ کدام از سرویس‌های پرداختی ارائه‌شده را انتخاب کنید. در ادامه آن نیز باید مشخصات محل زندگی و شماره تلفن را  وارد کنید.

  معرفی دو نرم افزار برای کنترل سرعت فن در کامپیوترهای مک

ساخت اپل آیدی۷- آدرس و شماره تلفن معتبر آمریکا را پیدا کنید. برخی سایت‌های مختلف مشخصات جعلی را به اشتراک می‌گذارند که برای پیدا کردن آدر معتبر آمریکایی می‌توانید از آن استفاده کنید. البته پیشنهاد می‌شود که وارد سایت Fake Address Generator شوید و روی گزینه Random Adrdress کلیک کنید. همچنین می‌توانید عبارت Apple ID fake address را در مرورگر خود جست‌وجو کنید. فقط توجه داشته باشید که باید از آدرس‌های مربوط به آمریکا استفاده کنید.

پس از آن نیز باید آدرس و مشخصاتی را که به دست آورده‌ این طبق روش زیر در بخش‌های مشخص شده نرم افزار آیتونز وارد کنید و در انتها روی گزینه Continue کلیک کنید. برای این کار ابتدا عدد سطر اول را در بخش Street وارد کنید. سپس عبارتی را که پس از عدد ذکر شده در بخش Apt, Suit, Bldg بنویسید. نام شهر را در بخش City وارد کنید. طبق مواردی که در سایت نوشته شده است نام ایالت را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نباید نام کشور را تغییر دهید. عددی را که به عنوان کد پستی نوشته شده وارد کنید. در نهایت نیز نیز پیش شماره مربوط به آن منطقه را در بخش Area code وارد کنید و شماره تلفن مورد نظر را در بخش Phone Numberبنویسید.

۸- با انجام همه این مراحل به پایان کار نزدیک می‌شوید. در این مرحله کد تاییدی به ایمیل شما ارسال می‌شود که از شما درخواست می‌شود آن را وارد کنید.

ساخت اپل آیدی۹-  زمانی که کد را وارد کردید به یک صفحه منتقل خواهید شد در آن فقط باید روی گزینه continue کلیک کنید تا فرایند ساخت اپل آیدی تمام شود. زمانی که همه این مراحل را پشت سر می‌گذارید می‌توانید به صورت رسمی از حساب خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اپل آیدی خود برای دستگاه مختلفی که دارید استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.