چطور بدون داشتن دانش ، برنامه نویسی کنیم؟

0

رسانه مدیاتی – افراد می‌توانند بدون مدرک نیز برنامه نویس شوند و مسائل پیچیده را با استفاده از برنامه نویسی حل کنند. در ادامه چگونگی آن را توضیح می‌دهیم.

برنامه نویسان به سه دسته تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها اطلاعات کمی در این حوزه دارند و فقط می‌توانند چند خط کد را به کمک زبان نشانه‌گذاری یا زبان کد نویسی بنویسند. برخی آن‌ها نیز در کد نویسی تجربه زیادی دارند و به خوبی می‌دانند که چطور مسائل مختلف را به کمک مهارت خود حل کنند؛ آن‌ها به کمک مهارت خود می‌توانند نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی را برای شرکت‌ها طراحی کنند و کسب درآمد کنند. برخی دیگر از برنامه‌‌نویسان نیز این کار را بدون داشتن هدف و به دلیل علاقه شخصی خود دنبال می‌کنند.

اگر می‌‌خواهید برنامه نویسی کنید حتما به داشتن مدرک دانشگاهی نیاز ندارید. چیزی که در این حوزه اهمیت دارد علاقه و پشتکار است. به یاد داشته باشید که برای نشان دادن توانایی‌های خود حتما به مدرک دانشگاهی نیاز نخواهید داشت. برنامه‌نویسی یکی از شغل‌هایی است که برای کسب درآمد از آن‌ها فقط باید مهارت داشته باشید. برای اینکه بتوانید بدون داشتن دانش برنامه‌نویسی کنید به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم توجه کنید.

۱- برنامه نویسی را از مفاهیم پایه شروع کنید

برای یادگیری برنامه نویسی ابتدا از مفاهیم پایه‌ای شروع کنید. برای مثال زبان نشانه‌گذاری مانند Html و پس از آن نیز CSS و JavaScript را یاد بگیرید. برای این کار می‌توانید از فیلم‌های آموزشی کمک بگیرید. در این میان چند سایت ایستا به همراه افکت‌های تصویری طراحی کنید. پس از آن نیز تلاش کنید تا طراحی سایت‌های پویا را بیاموزید.

در این میان به خاطر داشته باشید که اگر با پایتون آشنایی ندارید، ابتدا مفاهیم پایه‌ای آن را بیاموزید. فیلم‌های آموزشی شما را در این راه کمک خواهند کرد. پس از آن نیز می‌توانید در سایر پلتفرم‌های متفاوت و رایگان کد نویسی مانند Codechef و Hacherearth ثبت‌نام کنید و علم خود را ارتقا دهید. در نهایت می‌آموزید که چطور به کمک برنامه نویسی مسائل مختلف را حل کنید.

پس از آن نیز اگر همچنان به این دانش علاقه‌‌مند بودید می‌توانید در دوره‌های آموزشی پیشرفته، سمینارها و میتینگ‌های برنامه‌نویسی شرکت کنید و کتاب‌های الکترونیکی و آموزش‌های پولی را بخرید.

۲- به کارهای که انجام می‌دهید علاقه داشته باشید

برای موفقیت در شغل خود باید از کارهایی که انجام می دهید لذت ببرید. برای مثال اگر می‌خواهید وارد حوزه برنامه نویسی شوید باید به آن علاقه داشته باشید و از کارهایی که انجام می‌دهید لذت ببرید. علاقه به کار، پیشرفت و یادگیری یکی از موارد مهمی است که مصاحبه‌کنندگان در پروسه استخدام به آن اهمیت می‌دهند.

برخی افراد هستند که در رشته‌های علوم کامپیوتر و نرم‌افرار فارغ‌التحصیل شدند اما به کدنویسی علاقه‌ای ندارند. مدیران شرکت‌ها نیز نمی‌خواهند این افراد را استخدام کنند. اگر به این حوزه علاقه دارید برای ایجاد پروژه‌های خوب زمان بگذارید، به صورت روزانه چند مسئله را به کمک برنامه‌نویسی حل کنید و قوانین آن را دنبال کنید.

۳- قبل از شروع درباره تکنولوژی‌های مختلف تحقیق کنید

افراد که می‌خواهند برنامه‌نویسی یاد بگیرند معمولا بدون تحقیق کردن، یک زبان و فریم‌ورک را برای یادگیری و کار کردن انتخاب می‌کنند و در آن نیز به موفقیت نمی‌رسند. بنابراین بهتر است قبل از شروع درباره تکنولوژی‌هایی که ازش بالایی دارند و بین ۸ تا ۱۰ سال در صنعت فعالیت می‌کنند همچنین شما نیز به آن علاقه دارید تحقیق کنید.

البته برخی تکنولوژی‌ها وجود دارند که به نظر می‌رسد به برنامه‌نویسی ارتباطی ندارند اما ممکن است در آینده اینطور نباشد. بنابراین باید درباره این مسائل تحقیق کنید و تکنولوژی‌هایی را جست‌وجو کنید که چند سال به صورت ثابت در بازار بودند. برای مثال گزینه‌هایی مانند ios و توسعه وب با استفاده از پلتفرم‌های متفاوت فریمورک spring توصیه می‌شود.

۴- در انجمن‌های برنامه نویسی شرکت کنید

در حال حاضر برنامه‌نویسان مبتدی می‌توانند به برخی انجمن‌ها، فروم‌ها و مخازن که وجود دارند متصل شوند. در این انجمن‌ها افراد متخصصی وجود دارند و دانش خود را به صورت رایگان به اشتراک می‌گذارند.

انجمن‌ها، فروم‌ها و مخازن مختلفی وجود دارند که یک برنامه‌نویس مبتدی می‌تواند به آن‌ها متصل شود. افراد حاضر در این انجمن‌ها معمولاً رفتار دوستانه‌ای دارند و دوست دارند دانش خود را به رایگان به اشتراک بگذارند. در این انجمن‌ها چالش‌های آنلاین کدنویسی در مراحل کشوری و جهانی طراحی می‌شود تا برنامه‌نویسان انگیزه بگیرند و بتوانند فرهنگ برنامه‌نویسی را در سطح جهانی گسترش دهند.

به برنامه‌نویسان مبتدی پیشنهاد می شود که در مخازن باز کنترل نسخه، مانند Github شرکت کنند و با همکاری برنامه‌نویسان دیگر در سایر نقاط جهان علم خود را ارتقا دهند.

برخی پلتفرم‌ها مانند گیت‌هاب وجود دارند که پروژه‌های اوپن-سورس را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا بتوانند با همکاری افراد دیگر از هر نقطه کره زمین روی یک پروژه خاص کار کنند. در حال حاضر نیز سابقه داشتن در گیت‌هاب به عنوان یک ویژگی مثبت در رزومه به شمار می‌رود.

۴- مهارت‌های برنامه نویسی خود را ارتقا دهید

برای موفقیت در برنامه نویسی باید تلاش کنید و تلکنولوژی‌های جدید را یاد بگیرید. امروزه بسیاری از شرکت‌ها نیز کارمندان خود را به دوره‌های آموزشی اعزام می‌کنند تا با علم جدید به روز باشد.

علاوه بر این موارد آموزش دیدن و تجربه کسب کردن در حوزه‌های مختلف به شما کمک می‌کند اطلاعات زیادی درباره تکنولوژی‌ها داشته باشید و در صورت نبودن کار، در حوزه‌های دیگر کار کنید.

۵- دورکاری کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای ارتقای مهارت‌های یک برنامه نویس دورکاری است و می‌تواند یک منبع درآمد فرعی برای او باشد. با وجود اینکه قدم گذاشتن در انجمن‌های دورکاری ساده نیست اما اگر در حوزه خاصی مهارت داشته باشید زودتر موفق خواهید شد.

  چگونه در گوگل عکس سرچ کنیم؟ - روش سرچ عکس در گوگل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.