معرفی اپلیکیشن مدیریت تلفن همراه کودکان

0

رسانه مدیاتی – در عصر حاضر همه کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان یک اسمارت فون یا تبلت در اختیار دارند. به همین منظور والدین آن‌ها نیز دغدغه‌هایی برای مدیریت تلفن همراه کودکان دارند.

کودکان معمولا در سن کم با این دستگاه‌ها آشنا می‌شوند. ممکن است در ابتدا برای آن‌ها جنبه بازی و سرگرمی داشته باشد اما آن‌ها باید از این وسیله‌ها درست استفاده کنند در آینده نیز باید تکالیف مدرسه و پروژه‌های کلاسی را انجام دهند.

از آن‌ جایی که این دستگاه‌ها به اینترنت وصل می‌شوند، علاوه بر مزایایی که دارند ممکن است خطراتی داشته باشند. به همین دلیل والدین آن‌ها دغدغه زیادی برای نوع استفاده فرزندان خود دارند. در این راستا تعداد زیادی اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان مدت زمان استفاده از صفحه نمایش را محدود کرد و برخی سایت‌ها و نرم‌افزارها را نیز بلوکه کرد. در ادامه برخی از این اپلیکیشن‌ها را برای مدیریت تلفن همراه کودکان معرفی می‌کنیم.

۱- اپلیکیشن Google Family Link برای مدیریت تلفن همراه کودکان

دانلود این اپ برای پلتفرم‌های اندروید و iOS رایگان است و می‌تواند موقعیت فرزندان را در هر لحظه تعیین کند. همچنین اپ‌های استفاده‌شده را نیز ردیابی می‌کند و اطلاعات مربوطه را گزارش می‌کند.

والدین با استفاده از این اپ می‌توانند مشخص کنند که فرزند آن‌ها تا چه مدت زمانی از صفحه نمایش استفاده کنند و چه محتواهایی را مشاهده کنند. راه‌اندازی و تنظیمات این اپلیکیشن کمی زمان‌بر است اما برای مدیریت فعالیت فرزندان در فضای مجازی گزینه خوبی به شمار می‌رود.

۲- اپلیکیشن KidLogger برای ردگیری کودک

دانلود این اپلیکیشن رایگان است و به عنوان یک ردیاب کودک فوق‌العاده عمل می‌کند. والدین نیز به کمک آن‌ می‌توانند فرزندان خود را کنترل کنند. این سرویس می‌تواند دستگاه اندرویدی، iOS، مک و ویندوز فرزندان ردگیری کند و موقعیت آن‌ها را گزارش دهد. همچنین می‌تواند مصرف اینترنت، وب‌گردی و مدت استفاده از صفحه نمایش، تماس‌های تلفنی و… را نشان دهد.

والدین با استفاده از آن می‌توانند مدت زمان استفاده از بازی‌های ویدیویی را محدود کنند و برخی از اپ‌ها یا رکورد چت‌های اسکایپ را بلوکه کنند. برای ردیابی فرزندان در نسخه iOS محدودیت‌هایی وجود دارد. اما پس از فعال کردن قابلیت اتصال به GPS می‌توانند موقعیت کودک خود را در گوگل مپس مشاهده و آن را به صورت آنلاین دنبال کنند.

۳- اپلیکیشن Qustodio برای مدیریت تلفن همراه کودکان

این اپلیکیشن طرفداران زیادی دارد و در انواع پلتفرم‌های مختلف آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز، مک و حتی کیندل در دسترس است. والدین به کمک آن می‌توانند در پلتفرم‌های مختلف درباره استفاده کودک از برنامه‌ها و مدت زمان استفاده آن‌ها اطلاعات کسب کنند.

والدین می‌توانند از انواع فیلترهای پیشرفته محدودکننده و کنترل‌کننده محتوا استفاده کنند و مرورگرهای وب مناسب را برای وب گردی آن‌ها انتخاب کنند.

۴- اپلیکیشن PhoneTracker برای ردیابی گوشی تلفن همراه

این اپ رایگان است و به کمک سرویس جی‌پی‌اس اسمارت‌فون‌های اندرویدی و iOS را ردیابی می‌کند. نصب این برنامه ساده است و چند ثانیه زمان می‌برد. می‌توانید شماره تلفن اعضای خانواده و دوستان خود را به نرم‌افزار اضافه کنید یا اطلاعات مربوط به آن‌ها را مشاهده کنید. اضافه شدن هر فرد روی نقشه نشان داده می‌شود. اما  با ضربه زدن روی نقشه، باز شده و به طور کامل موقعیت آن نمایش داده خواهد شد. امکان بزرگنمایی و به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره موقعیت افراد نیز هست.

۵- اپلیکیشن ESET برای مدیریت تلفن همراه کودکان ویژه اندروید

معمولا نرم‌افزارهای کنترل والدین در اندروید قابلیت استفاده از تمام ویژگی‌ها را به صورت رایگان را ندارند و شما برای استفاده از آن باید اشتراک بخرید و هزینه لازم را بپردازید. 

شما می‌توانید این نرم‌افزار را دانلود کنید و روی گوشی و تبلت اندرویدی خود نصب کنید تا به مجموعه‌ای از ابزارها، امکانات و قابلیت‌های مختلف برای مانیتور کودک دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید به کمک آن محدودیت‌هایی را برای استفاده از اپ‌ها یا نصب اپ جدید از روی گوگل‌پلی قرار دهید. اپلیکیشن ESET همه نیازهای شما برای کنترل فرزندان را به همراه دارد و شما می‌توانید آن را روی چند دستگاه مختلف نصب و همگام‌سازی کنید. همچنین می‌توانید گزارش‌های مربوط به فعالیت‌های کودکان را روی وب‌سایت ESET نیز مشاهده کنید

۶- اپلیکیشن RealizD برای  تایم اسکرین

این اپلیکیشن در اندروید و iOS قابل استفاده است و بهترین گزینه برای فهمیدن مدت زمان استفاده از اپلیکیشن و اسمارت فون به شمار می‌رود. این اپ علاوه بر اعلام مدت زمان استفاده از وسیله  در طول روز، هفته و ماه؛ مشخص می‌کند که چند مرتبه به سراغ آن رفتید و هر بار چه اندازه استفاده کردید. دانلود و نصب این برنامه برای یک دستگاه رایگان است و اگر می خواهید از آن روی همه دستگاه‌ها استفاده کنید باید عضو سرویس آن شوید.

۷- سرویس OpenDNS FamilyShield برای مسدود کردن محتوا

این سرویس به صورت رایگان در دسترس افراد قرار دارد و از دسترسی سایرین به اینترنت شما جلوگیری می‌کند. اما برخی از آن‌ها نیز برای کنترل دسترسی کودکان، فرزندان بزرگ‌تر و دیگران به برخی محتوای نامناسب روی اینترنت ایجاد شده است.

زمانی که برای اولین بار این سرویس را تنظیم و راه‌اندازی می‌کنید، تنظیمات امنیتی به صورت خودکار روی دستگاه و اعضای خانواده اعمال شده ایت و تفاوتی ندارد که با چه دستگاهی به اینترنت وصل شوند. به این نکته توجه داشته باشید که OpenDNS FamilyShield یک اپلیکیشن برای نصب روی دستگاه‌های اندرویدی یا iOS نیست؛ بلکه یک سرویس تحت وب رایگان است که دسترسی به محتواهای آنلاین را کنترل و محدود می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.