انتقال سایت به هاست جدید در ۶ دقیقه

1

رسانه مدیاتی – انتقال سایت به هاست جدید اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اطلاعات شما تغییر مکان پیدا می‌کنند. می‌توان این کار را به سادگی انجام داد. 

انتقال سایت به هاست جدید سخت نیست و می‌توان آن را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام داد. برای این کار به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود، توجه کنید.

۱- پیدا کردن یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ

تغییر هاست یکی از کارهایی است که شما زیاد به آن نیاز پیدا نمی‌کنید. اگر هاستینگ مورد نظر خود را پیدا کردید، درباره هزینه‌های آن تحقیق کنید. معمولا اشتراک‌های سالانه اقتصادی‌تر و ارزان‌تر خواهند بود. از آن جایی که هر ماه به تغییر هاست نیاز نخواهید داشت، بهتر است یک پلن سالانه را بخرید.

قبل از خرید درباره انتخاب سایت، پلن اشتراک و پرداخت هزینه‌ها تحقیق کنید تا انتخاب‌های درستی داشته باشید. در این میان به مواردی مانند فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز، تعداد ساب یا ساب دامین موجود، تعدادی که می‌خواهید اضافه کنید و تعداد بازدید روزانه سایت توجه داشته باشید.

۲- انتخاب پلن هاست مناسب 

زمانی که هاستینگ مناسب که خدمات باکیفیت را ارائه می‌کند یافتید، باید پلن هزینه مناسب خود را نیز پیدا کنید. این امکان معمولا توسط اکثر شرکت‌های هاستینگ ارائه می‌شود. شما نیز می‌توانید در زمان‌های دلخواه آن را ارتقا دهید.

این کار ممکن است به تغییر سرور نیاز داشته باشد و باعث قطع شدن سایت به صورت موقت شود، به همین علت مهم است پلنی را انتخاب کنید که در آینده نیز برای شما کاربردی باشد.

۳- آپدیت سایت برای انتقال سایت به هاست جدید

پیش از انتقال سایت به هاست جدید، سایت و هسته وردپرس را با تصور اینکه سایت بدون مشکل در دسترس است، آپدیت کنید. این کار نشان می‌هد وب‌سایت قدیمی شما پیش از هر تغییر یا وجود مشکلات امنیتی به خوبی کار می‌کند و این قابلیت را دارد که در بستر جدید باشد.

سایت جدید شما آخرین نسخه وردپرس، افزونه‌ها و قالب‌ها را خواهد داشت. اگر نسخه قدیمی خود را به نسخه جدید آپدیت کنید، می‌توانید مطمئن شوید که ساخت سایت جدید روی هاست جدید که مانند سایت قبلی کارایی خوبی داشته باشد، سخت نخواهد بود. در صورت بروز اشکال در زمان به‌روزرسانی‌ها، باید قالب و افزونه‌ها را دوباره بررسی کنید و موارد بهتر و قابل اعتمادتری را پیش از انتقال سایت به هاست جدید پیدا کنید.

۴- تهیه بکاپ پیش از انتقال سایت به هاست جدید

انتقال سایت به هاست جدید تاثیری روی آن ندارد، اما گفته می‌شود که پیش از این کار از اطلاعات مهم بکاپ گرفته شود. برای این کار می‌توانید از افزونه بک آپ سایت کمک بگیرید و اطمینان داشته باشید که این اطلاعات در یک سرور جدا از سرور کنونی ذخیره شده‌اند.

۵- معرفی DNS نام دامنه خود به هاست جدید

این اقدام را می‌توانید قبل یا بعد از انتقال انجام دهید. فقط این کار به اینکه وب‌سایت شما پیش از انتقال به خوبی و بدون مشکل کار می‌کند یا خیر بستگی دارد. معمولا افراد می‌خواهند ابتدا انتقال را انجام دهند، با یک دامنه موقت صحت عملکرد وب‌سایت را کنترل کنند و پس از اطمینان از آماده بودن آن دامنه اصلی را به هاست جدید پوینت کنند.

۶- جابه‌جایی فرایند ثبت دامنه به هاستینگ جدید

اگر ارائه‌دهنده هاست جدید، دامنه نیز ارائه می‌کند، می‌توانید فرایند ثبت دامنه را به هاست جدید انتقال دهید. پیش از آن ثبت دامنه در یک شرکت و خرید هاست نیز از یک شرکت دیگر انجام می‌شد. اکنون می‌توانید این درخواست را از هاستینگ جدید اگر آن را ارائه می‌دهند، داشته باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر زمان تمدید دامنه باشد، انتقال ثبت به شرکت جدید هزینه‌ای برای شما ندارد و فقط زمان تمدید دامنه باید هزینه آن را به هاستینگ پرداخت کنید. در لیست هزینه‌های هاستینگ جدید، پیشنهاد دامنه رایگان را جست‌وجو کنید. اگر قصد تغییر دامنه یا داشتن چند دامنه جدا را دارید، می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

۷- انتخاب روش انتقال سایت به هاست جدید

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که شرکت هاستینگ آن را مشخص می‌کند. بهترین روش نیز کمک کردن پشتیبان هاست جدید در انتقال سایت است یا اینکه خود این کار را انجام دهید. اگر وب‌سایت شما بیش از حد پیچیده است یا برای انتقال بیش از یک سایت دارید، بهتر است روش دستی را انتخاب کنید.

۸- به کار بردن یک دامنه موقت برای بهبود سایت

اگر پیش از فعال کردن سایت می‌خواهید روی آن کار کنید و برخی مشکلات را بهبود دهید، می‌توانید از یک دامنه موقتی استفاده کنید تا سایت اصلی بتواند در آن شرایط فعالیت کند. می‌توانید پس از تغییراتی که اعمال کردید تنظیمات DNS را تغییر دهید تا به دامنه اصلی متصل شود.

در حالت کلی با وجود یک دامنه موقت می‌توان قالب را تغییر داد، پلاگین‌ها را کم و زیاد کرد، محتواها را به‌روزرسانی کرد و سایر فعالیت‌های مشابه را انجام داد. علاوه بر این موارد می‌توانید سایت جدید را به موتور جست‌وجو معرفی نکنید تا در اصطلاح ثبت و index نشود و در دسترس عموم قرار نگیرد تا افراد همچنان به سایت قبلی مراجعه کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1 نظر
  1. دیجی دانش می گوید

    ممنون از مقاله خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.