آموزش بازی پابجی در موبایل

0 41
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – بازی پابجی موبایل با الگو گرفتن از ماینکرفت و رمان Battle Royale و ترکیب آن‌ها  با ژانر اکشن، به پدر ژانر بتل رویال تبدیل شده است. به همین منظور در ادامه آموزش بازی پابجی در موبایل را ارائه می‌کنیم.

نکات مهم برای تجربه بازی پابجی در موبایل 

روی برد و باخت شما عوامل مهمی مانند نقشه بازی، هم‌تیمی‌ها، انواع سلاح‌هایی که انتخاب می‌کنید، سرعت عمل، دقت و اینترنت تاثیر می‌گذارند. به همین منظور دقت کنید که همیشه medikits را بردارید تا زمانی که خون شما کم شد از آن استفاده کنید. ترفندهایی که در ادامه می‌گوییم برای حرفه‌ای شدن شما ضروری خواهند بود. 

مود PAYLOAD مهم‌ترین مودی است که در بازی پابجی موبایل به منظور بازی‌های تیمی قرار داده شده است. بیشتر بازی‌های بتل رویال قوانین و چهارچوب‌های کلی یکسانی دارند. اگر شما بتوانید آن‌ها را رعایت کنید می‌توانید در بازی‌های گروهی نیز پیروز شوید. تیم شما نیز برنده میدان باشد.

برای شروع باید به محل قرار گرفتن خود نسبت به Zone توجه داشته باشید و از افراد تیم خود دور نشوید. زمانی که کنار هم باشید اگر به یکی از هم‌تیمی‌ها شلیک شود، دیگران می‌توانند به سمت دشمن شلیک کنند و آن فرد را نجات دهند.

یکی دیگر از نکات مهم انتخاب بخش‌های مناسب برای فرود توسط فردی است که مسئول هدایت تیم است. بنابراین مهم است که اگر در جاهای شلوغ‌تر فرود می‌آیید شانس کمتری برای پیروزی در رقابت داشته باشید و کار شما نیز کمی دشوارتر شود. 

۱- توجه به مبارزه با بات‌ها

در مرحله‌های آغازین بازی ابتدا شما با ربات‌ها مبارزه خواهید کرد. در این شرایط ممکن است حس کنید بازی بسیار راحت است؛ بنابراین تعجب نکنید در مراحل اول بازی ربات‌ها روبه‌روی شما قرار خواهند گرفت. در نتیجه هرچه سطح شما بالاتر می‌رود تعداد بات‌ها نیز کمتر می‌شود و بازیکن‌های واقعی جای آن‌ها را می‌گیرد.

این اتفاق در بازی کالاف دیوتی موبایل رخ نداد و کاربران آن را تجربه نکردند. به همین منظور تنسنت قصد دارد برای ارتباط بیشتر بازیکنان با این بازی از خلاقیت بیشتری نیز استفاده کند.

۲- بازی کردن در نقشه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید

زمانی که از نسخه دهم بازی عبور کردید چند نقشه بازی روبه‌روی شما قرار می‌گیرد که شما می‌توانید نقشه مورد علاقه خود را از آن‌ها انتخاب کنید و سپس بازی کنید. در این شرایط انواع نقشه‌های Erangel, Miramir, Sanhok and Vikendi وجود دارند که هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین باید سعی کنید به مرور زمان نقاط مختلف مپ را برای لوت کردن و پنهان شدن هرچه بیشتر پیدا کنید. اگر در این شرایط حالت نقشه ها را بر روی رندوم بگذارید بازی به طور خودکار برای شما نقشه های بازی را قرار خواهد داد که در حقیقت می‌توان گفت تعادل را برقرار می‌کند.

۳- توجه ویژه به حرکت کردن 

به دلیل بزرگ بودن بیش از حد نقشه بازی در نسخه های کامپیوترهای شخصی و کنسولی بازی، بسیاری از کاربران تلاش می‌کنند که از مکانیک‌های استتار و اختفا استفاده کنند و به راحتی توسط یک اسنایپر کشته شوند. اما  کنترل سخت سلاح ها در بازی پابجی در موبایل باعث می‌شود این امکان فراهم نشود و کاربران با آن روبه‌رو نشوند.

زمانی که به افراد دشمن نزدیک می‌شوید نباید ثابت بمانید؛ بلکه باید از جابه‌جایی‌های سریع استفاده کنید. در نتیجه این جابه‌جایی‌ها به شما کمک می‌کنند که همه تیرهای طرف مقابل به شما اصابت نکند. در این شرایط تیراندازی را روی حالت خودکار قرار داده باشید کار برای شما ساده می‌شود و می‌توانید بیشتر روی حرکت کردن تمرکز کنید.

۴- خالی کردن کوله پشتی خود

کوله پشتی شما زمانی که در حالت لوت کردن اتوماتیک قرار می‌گیرید به مرور زمان پر می‌شود. گاهی‌اوقات نیز آیتم‌هایی را با خود حمل می‌کنید که به آن‌ها نیاز دارید. بنابراین تلاش کنید که آیتم های ضروری را همیشه به همراه داشته باشید و اگر سلاح یا آیتمی را نمی‌خواهید آن را به زمین بیندازید و کوله پشتی را برای اقلام ضروری‌تر خالی کنید.

۵- به کاربردن اسکوپ مناسب برای سلاح‌ها

به کاربردن اسکوپ مناسب برای سلاح‌ها اهمیت زیاد دارد. به این منظور برای سلاح‌های 7.62mm سعی کنید از اسکوپ های 6x استفاده کنید، این اسکوپ‌ها با این نوع از سلاح ها سازگاری بیشتری دارند. در نتیجه شما نیز روی اهداف خود بیشتر دقت می‌کنید و تمرکز بیشتری خواهید داشت.

توجه داشته باشید که نوشابه‌ها در بازی باعث افزایش سرعت می‌شوند. بنابراین شما گاهی‌اوقات نیاز خواهید داشت که سریع‌تر بدوید یا از یک ساختمان فرار کنید. در این شرایط بهتر است نوشابه‌های انرژی‌زا بخورید.

۶- عدم استفاده از وسایل نقلیه به عنوان کاور

در این بازی همه وسیله‌های نقلیه  به جز وسایل نقلیه ضد گلوله و قایق‌ها ممکن است منفجر شوند. انفجار آن‌ها نیز زمانی رخ می‌دهد که در معرض تیر قرار می‌گیرند. در نتیجه این اتفاق نیز روی شما تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین بهتر است از وسیله‌های نقلیه  به عنوان کاور و یک وسیله دفاعی استفاده نکنید.

۷- عدم پرش از وسیله‌های نقلیه در حال حرکت

زمانی که سوار یک ماشین در حال حرکت هستید به بیرون نپرید. این کار باعث کمتر شدن خون و آسیب دیدن شما می‌شود. بازی پابجی موبایل برخی مواقع حالت واقع‌بینانه دارد و گاهی نیز برخی از موارد ساده در آن رعایت نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.