قیمت دسته PS5 در ایران چقدر است؟

0

رسانه مدیاتی – سونی در رویداد رسمی رونمایی از پلی استیشن 5 دسته‌ها و سایر لوازم جانبی آن را نیز معرفی کرد.  قیمت دسته PS5 طبق اعلام سونی ۶۹.۹۹ دلار خواهد بود. در ادامه قیمت دقیق سایر لوازم جانبی‌های این کنسول را نیز اعلام می‌کنیم.

 

قیمت ps5 در ایران چند است؟

 

قیمت دسته PS5 در ایران چقدر است؟

سونی به تازگی از دسته های کنسول پلی استیشن 5 به صورت رسمی رونمایی کرده است. سونی طراحی این دسته‌ها که دوال سنس (DualSense) نام دارند را با تغییرات زیادی همراه کرده است که بازخوردهای خوبی را از گیمرها و منتقدین دریافت کرده است. البته برخی نیز از دو رنگ بودن دسته انتقاد کردند. از نظر آن‌ها دسته PS5 از زبان طراحی کنسول پلی استیشن فاصله گرفته است. ممکن در ذهن شما نیز این سوال ایجاد شده باشد که قیمت دسته PS5 چقدر است؟ آیا سونی قیمت اولیه بالایی را برای آن‌ها در نظر خواهد گرفت؟ به همین منظور در ادامه مطلب اطلاعات دقیق تری را درباره قیمت دسته PS5 ارائه می‌کنیم.

مقایسه دسته PS5 با دسته PS4

قبل از اعلام قیمت دسته PS5 ابتدا آن را با دسته‌های نسل قبل سونی مقایسه می‌کنیم تا متوجه شوید سونی در محصول جدید خود چه امکاناتی را اضافه کرده است. یکی از نکات مهمی که درباره دسته PS5 وجود دارد این است که سونی آن را به فیدبک های هپتیک مجهز کرده است و از ابتدای رونمایی از پلی استیشن 5 روی آن تاکید کرده است.

این دسته‌ها برخلاف دسته‌های پلی استیشن 4 قابلیت فیدبک هپتک دسته های DualSense، تکنولوژی ارتعاشی جدیدی را به گیمرها ارائه می‌دهد. سونی اعلام کرده است که این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تجربه بهتری را در بازی‌های مختلف داشته باشند.

علاوه بر این موارد گفته می‌شود که به کمک این بهبودهای سخت‌افزاری در دسته‌های دوال سنس، اجزای مختلف آن به صورت مستقل می‌توانند بلرزند. این کار می‌تواند تجربه کاربری کاربران پلی استیشن 5 را نسبت به نسل‌های قبل به صورت چشم‌گیر ارتقا دهد. سونی علاوه بر فیدبک های هپتیک، کلیدهای Trigger تطبیقی و تنظیم‌پذیر را نیز به این دسته‌ها اضافه کرده است که در کنسول‌های نسل قبل آن وجود نداشته است.

در نهایت سونی با ارائه این قابلیت‌ها قصد داشته است تا کاربر تعامل بهتر و بیشتری با دسته داشته باشد و عملکردهای او را در بازی‌های مرتبط تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال می‌توان گفت با اینکه عملکرد کلید R2 در برخی بازی‌ها به صورت معمولی است اما در مواردی که کاربر به کشیدن کمان نیاز دارد گیمر نیاز دارد تا فشاری بیشتر بر روی کید R2 یا L2 وارد کند. این قابلیت با وجود اینکه ممکن است تغییر بزرگی را روی تجربه کاربر از بازی نگذارد اما بدون شک باعث بهبود پیدا کردن تعامل گیمر با بازی‌ها می‌شود.

قیمت دسته PS5 در بازار

پس از مقایسه تفاوت‌های دسته پلی استیشن 5 با دسته پلی استیشن 4  بهتر است که به قیمت آن اشاره کنیم. برای پاسخ به سوال قیمت دسته PS5 در بازار چقدر است می‌توان گفت که تخمین قیمت آن کار ساده‌ای نیست. اما قیمت آن با توجه به نرخ دلار و قیمت کنسول پلی استیشن 5 تعیین می‌شود. 

در این میان بسیاری از تحلیل‌گران از قبل پیش‌بینی کرده بودند که قیمت کنسول پلی استیشن 5 در مقایسه با کنسول پلی استیشن 4 در زمان عرضه با افزایش قیمت روبه‌رو خواهد شد. این مسئله در دسته‌های دوال سنس نیز رخ خواهد داد. آن‌ها معتقد بودند که قیمت دسته PS5 در زمان عرضه آن به بازار چیزی بین ۷۵ تا ۸۰ دلار باشد. این دسته با کمی اختلاف، گران‌ترین دسته سونی در تاریخ آن به شمار می‌رود.

از طرف دیگر برخی تحلیل‌گران نیز اعلام کردند که قیمت دسته PS5 چیزی بین ۶۰ تا ۶۵ دلار است. در حقیقت قیمت دسته‌های پلی استیشن 5 نیز چیزی در حدود قیمت دسته‌های پلی استیشن 4 خواهد بود. با توجه به همه این موارد همه تحلیل‌گران بر این موضوع تاکید دارند که پایین‌ترین قیمت برای دسته کنسول پلی استیشن 5 حدود ۶۰ دلار است و بالاترین قیمت آن نیز ۸۰ دلار است. قیمتی بیش از ۸۰ دلار نیز گران‌قیمت به شمار می‌رود و باعث افزایش انتقاد گیمرها می‌شود.

 البته با وجود همه این موارد، باید این نکته ضروری را اعلام کرد که برای تعیین قیمت نهایی دسته برخی عوامل دیگر مانند رنگ‌بندی و طراحی خاص آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. با این وجود سونی برای فروش بهتر محصولات جدید خود که ارائه کرده است باید به حداقل و حداکثر قیمت‌هایی که پیش‌بینی شده است توجه کند تا کاربران و گیمرها ناراضی نباشند.

پس از همه این پیش‌بینی‌ها سونی قیمت دسته PS5 را ۶۹.۹۹ دلار اعلام کرده است. سونی در رویدادی که برگزار کرد قیمت برخی لوازم جانبی این کنسول را نیز اعلام کرد. طبق اعلام سونی هدست بی‌سیم Pulse 3D با میکروفون‌های دوگانه نویز کنسلینگ و پشتیبانی از صدای سه بعدی قیمتی معادل ۹۹.۹۹ دلار، دوربین HD با لنز‌های دوگانه و وضوح فول اچ‌دی قیمتی معادل ۵۹.۹۹ دلار، کنترل از راه دور قیمتی معادل ۲۹.۹۹ دلار و در نهایت پایه‌ی شارژر کنترلر قیمتی معادل  ۲۹.۹۹ دلار دارد.

به نظر می‌رسید که سونی با توجه به افزایش هزینه‌ها برای تولید و کاهش ضرر و زیان قیمت کنترلر‌های کنسول را افزایش دهد که این اتفاق نیز رخ داد. نکته‌ای توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب خواهد کرد  قیمت جذاب ۱۰۰ دلاری هدست Pulse 3D است که اگر کیفیت سونی با فناوری صدای سه‌بعدی ترکیب شود می‌تواند انتخاب جذابی برای خریداران PS5 باشد.

  خرید اینترنتی PS5 در ایران | از کجا پلی استیشن 5 ارزان بخریم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.