خرید اینترنتی PS5 در ایران | از کجا پلی استیشن 5 ارزان بخریم؟

0

رسانه مدیاتی – سونی مدتی است که کنسول PS5 را عرضه کرده است. به زودی این محصول در کشورهای اروپایی و خاورمیانه نیز عرضه خواهد شد. هم‌اکنون پیش خرید اینترنتی PS5 در ایران ممکن است. با توجه به قیمت ps5 در ایران به نظر شما پلی استیشن 5 را از کجا می توان خرید؟

قیمت PS5 در ایران

چیزی نمانده تا کنسول PS5 برای فروش وارد بازار ایران شود. در مطالب قبل قیمت PS5 در ایران را اعلام کردیم. این دستگاه ممکن است در ایران چیزی بین ۲۵ تا ۴۵ میلیون تومان قیمت داشته باشد. ممکن است با دیدن آن‌ها شوکه شده باشید. با این وجود به نظر نمی‌رسد این قیمت‌ها واقعی باشند. در حال حاضر برخی سایت‌ها نیز قابلیت خرید اینترنتی PS5 را فراهم کرده‌اند.

قیمت‌گذاری‌های مختلف برای PS5 خیلی دور از ذهن نیست؛ زیرا در حال حاضر کنسول پلی استیشن ۵ فقط در آمریکا عرضه شده است و در سایر کشورها برای فروش وجود ندارد. البته عدم فروش این دستگاه در سایر کشورها منظور مراجع فروش رسمی هستند. در حال حاضر قیمت این کنسول در بازار سیاه تا ۲ هزار دلار نیز رسیده است. بازار سیاه به این دلیل ایجاد شده است که پیش فروش رسمی سونی برای خرید اینترنتی PS5 در آمریکای شمالی ظرف ۱۵ دقیقه به پایان رسید. این مدت زمان در انگلستان نیز ۶ دقیقه بود.

خرید اینترنتی PS5 در بازار جهانی

در حال حاضر موضوع عرضه و تقاضا مطرح می‌شود. همان طور که به نظر می‌رسد تقاضا برای خرید اینترنتی PS5 از تعداد کنسول‌هایی که این شرکت تولید کرده است بیشتر است. در این میان سونی مقصر نیست. همان طور که سونی اعلام کرده بود، تعداد دستگاه‌های پلی استیشن ۵ که در روز اول پیش فروش شد از تعداد کل PS4 هایی که در ۱۲ هفته ابتدایی عرضه شدند بیشتر بوده است.

در حقیقت سونی قصد داشته است که شرایط نامناسب اقتصادی جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا را در نظر بگیرد؛ زیرا به دلیل این پاندمی کارخانه‌های چین چند ماه به صورت کامل تعطیل بودند. با وجود این مشکلات سونی باز هم تعداد قابل توجهی از کنسول‌های نسل جدید خود را عرضه کرده است.

در حال حاضر تقاضای بالایی برای خرید کنسول پلی استیشن ۵ در بازار وجود دارد؛ دلیل آن نیز موفقیت عجیب پلی استیشن ۴ در حدود هشت سال اخیر است. به این منظور اکنون جمعیت زیادی به دنبال خرید اینترنتی PS5 در ایران هستند. نکته مهم این است که همه این افراد می‌خواهند کنسول را با قیمت واقعی اعلام‌شده از طرف کمپانی سونی بخرند. آن‌ها نمی‌خواهند این دستگاه را با چند برابر قیمت از بازار سیاه خریداری کنند. این دستگاه در بازار سیاه به راحتی پیدا می‌شود.

خرید اینترنتی PS5 در ایران

تمام موضوعاتی که گفته شد به دلیل عرضه و تقاضا برای PS5 رخ داده است. در حال حاضر با وجود اینکه قیمت پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس یکسان یعنی ۵۰۰ دلار است؛ رقم‌هایی که برای خرید ایکس باکس سری ایکس در ایران پیشنهاد می‌شود نصف قیمت PS5 است.

جالب است بدانید که کمپانی‌های سونی و مایکروسافت همه بار خود را برای پیش خرید اینترنتی در نظر نمی‌گیرند. در حقیقت سهم فروش آنلاین نصف تعداد نهایی بار خواهد بود. بقیه آن‌ها نیز به سایر فروشگاه‌های مختلف دنیا فرستاده می‌شود. در چند روز آینده تعدادی نیز به فروشگاه‌های اینترنتی خاورمیانه خواهد رسید. اما سهمی برای ایران در نظر گرفته نشده است اگر چیزی از کشورهای دیگر باقی بماند به ایران نیز می‌رسد.

  بازی پابجی چیست و چطور باید در آن برنده شد؟

به گفته برخی افراد ممکن است تا یک ماه آینده بار جدیدی از کنسول به فروشگاه‌ها وارد شود. در این شرایط می‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها مقداری کمتر شوند. با این وجود به این زودی‌ها قرار نیست که که با تعادلی مناسب در عرضه و تقاضا روبه‌رو شویم.

به این نکته توجه داشته باشید که رقم نهایی پرداختی برای این محصول با ضرب ۵۰۰ دلار در قیمت دلار روز به دست نمی‌آید. این اتفاق ممکن است در آینده رخ دهد اما در حال حاضر به دلیل قرنطینه‌ها، ممنوعیت‌های مختلف و حتی اندازه‌ بسیار بزرگ جعبه‌ کنسول امکان‌پذیر نیست. اگر برای خرید این محصول مصمم هستید،‌ رقم ۵۰۰ دلار را به علاوه چند دلار بیشتر به دلیل نابه‌سامانی‌هایی که گفته شد بکنید تا رقمی تقریبی به دست آورید.

کمی صبر برای خرید اینترنتی PS5 در ایران

خرید اینترنتی PS5 در ایران آن هم در روزهای اول فقط در صورتی منطقی است که بازی دیمنز سولز برای شما بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد. در پایان به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید که خرید کنسول پلی استیشن ۵ آن هم در روزهای ابتدایی عرضه آن ممکن است مشکلاتی را در پی داشته باشد.

در حال حاضر نیز تعدادی گزارش درباره مشکلات نرم افزاری و برخی سخت افزاری درباره پلی‌استیشن ۵ و چه ایکس‌باکس منتشر شده است. هنوز سیستم عامل هر دو کنسول یک باگ بزرگ دارد. بنابراین اجازه دهید تا این باگ برطرف شود و روند تولیدی آن به نقطه متعادلی برسد. همچنین برای خرید آن دلیلی بیشتر از بازی دیمنز سولز داشته باشید. در آن زمان وضعیت قیمت نهایی آن نیز بهتر خواهد شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.