سقوط رتبه ایران در رده‌بندی جهانی سرعت اینترنت ثابت

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های جدید از سرعت اینترنت جهان مربوط به اکتبر ۲۰۲۰، ایران در رده بندی جهانی سرعت اینترنت ثابت یک پله سقوط کرده است. در حال حاضر کره جنوبی و سنگاپور پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت و موبایل را در جهان دارند.

رتبه ایران در رده‌بندی جهانی سرعت اینترنت ثابت

این گزارش‌ها نشان می‌دهد سرعت اینترنت ایران در مسیر نزولی قرار دارد. طبق اطلاعات این وب‌سایت سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه اکتبر ۲۶.۹۳ و سرعت آپلود آن ۱۱.۶۳ مگابیت برثانیه بوده است. با این وجود در رتبه ۷۸ فهرست قرار گرفته است. این در حالی است که ایران در ماه گذشته میلادی رعت اینترنت موبایل ایران ۲۷.۰۲ مگابیت برثانیه و رتبه ۷۷ فهرست مذکور را به خود اختصاص داده بود.

از طرفی سرعت دانلود اینترنت ثابت ایران نیز ۱۹.۰۸ و سرعت آپلود آن ۱۱.۳۵ مگابیت برثانیه اعلام شده است. طبق اطلاعات اسپیدتست ایران در رتبه ۱۲۸ این رتبه بندی جای گرفته است. این در حالی است که ایران در ماه گذشته با سرعت اینترنت ثابت ۲۰.۶۷ مگابیت بر ثانیه در رتبه ۱۲۰ قرار داشت و اکنون ۸ پله سقوط کرده است.

کشور چین نیز در فهرست اینترنت پرسرعت موبایل سقوط یک پله‌ای داشته است. چین در ماه سپتامبر ر اینترنت موبایلی با سرعت ۱۱۳.۳۵ مگابیت برثانیه ارائه کرده بود در ماه اکتبر با کاهش سرعت روبرو شده و با یک پله سقوط در رده سوم قرار گرفته است. با توجه به اطلاعات وب سایت اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل کره جنوبی با سرعت دانلود ۱۴۵.۰۳ مگابیت برثانیه در صدر فهرست قرار گرفته است. کره ماه قبل نیز بیشترین سرعت اینترنت موبایل یعنی ۱۲۱ مگابیت برثانیه را به خود اختصاص داده است. پس از آن‌ها نیز کشور امارات متحده عربی با سرعت ۱۲۹.۶۱ مگابیت برثانیه در رده دوم قرار دارد که نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است.

رتبه چهارم نیز به قطر با سرعت ۱۰۸.۴۴ مگابیت اختصاص داده شده است که جایگاه آن نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است. استرالیا اکنون در رتبه پنجم ا سرعت اینترنت ۸۸.۳۵ مگابیت قرار دارد که نسبت به ماه قبل پنج پله پیشرفت کرده است. کشورهای هلند (با سرعت ۸۸.۱۳ مگابیت برثانیه)، نروژ (۸۷.۳۷ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (با سرعت ۸۴.۶۴ مگابیت برثانیه) رتبه‌های ششم، هفتم و هشتم را به خود اختصاص دادند. هر سه این کشورها نسبت به ماه قبل یک پله سقوط داشتند.

سنگاپور همچنان مانند ماه‌های گذشته بالاترین سرعت اینترنت موبایل جهان را به کاربران خود اختصاص داده است. در این کشور سرعت اینترنت ثابت در ماه اکتبر ۲۲۹.۴۲ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است. این شاخص اینترنت سنگاپور ماه گذشته ۲۲۶.۶۰ مگابیت برثانیه ثبت شده است.

  حذف شارژر در جعبه آیفون طعنه سامسونگ، شیائومی و وان پلاس را به همراه داشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.