واکسن ایرانی کرونا چه زمانی به دست مردم می‌رسد؟

0

رسانه مدیاتی – به گفته عضو کمیته علمی کشوری کرونا واکسن ایرانی کرونا به نتایج خوبی رسیده است و به زودی وارد مرحله تست انسانی می‌شود. این واکسن با شرط کسب موفقیت پیش از پایان سال جاری قابل استفاده خواهد بود.

واکسن ایرانی کرونا تا پایان سال آماده می‌شود

مینو محرز عضو کمیته علمی کشوری کرونا اعلام کرد: «واکسن ایرانی کرونا به نتایج خوبی رسیده است اگر همه مراحل را با موفقیت سپری کند، پیش از پایان سال می‌تواند قابل استفاده باشد.»

وی در ادامه افزود: «در شرایط فعلی واکسن ساخت کمپانی فایزر به نتایج خوبی رسیده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که این واکسن حدود ۹۰ درصد مصونیت برای افراد ایجاد کرده است. اما باید منتظر ماند و دید که این واکسن تا چه اندازه تاثیرگذاری خواهد داشت.»

محرز تاکید کرد که در حال حاضر یکی از مشکلاتی که واکسن فایزر با آن رو به رو است شرایط نگهداری است؛ زیرا این واکسن باید در یخچال‌هایی با دمای زیر ۸۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود. این در حالی است که واکسن‌های دیگر در یخچال‌های معمولی و حتی با کیسه‌های یخ قابلیت حمل به مراکز درمانی در سراسر جهان را دارند.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا به نتایج قابل قبول واکسن آکسفورد نیز اشاره و اعلام کرد: «اگر واکسنی بتواند تاییدیه سازمان جهانی بهداشت را به دست آورد، به سه ماه زمان نیاز دارد تا به تولید انبوه برسد.»

محرز افزود: «در حال حاضر فصل سرما شروع شده است و باید همکاری‌ها بین مردم و سایر دولتمردان دنیا ایجاد شود تا چرخه انتقال بیماری کرونا شکسته شود. افراد باید تا زمان کشف واکسن تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. شستن مکرر دست‌ها، در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی بیش از ۲ متر اکنون تنها راه پیشگیری از این ویروس است.»

او در پایان به شرایط واکسن ایرانی کرونا اشاره و اعلام کرد: «این واکسن مراحل اولیه را با موفقیت طی کرده است و به زودی وارد فاز مطلعات انسانی می‌شود. این واکسن اگر موفق به کسب نتایج خوب شود، پس از دو ماه یعنی پیش از پایان سال جاری به دست مردم خواهد رسید و با اولویت تزریق خواهد شد. اولین اولویت‌ها با کادر درمان، افراد مسن و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند است.»

وی همچنین تاکید کرد: «افرادی که در حال حاضر با حال جسمی نامطلوب در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند دچار ریسک فاکتور‌های خطر کرونا هستند این مسئله باعث می‌شود حال آن‌ها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا وخیم باشد.»

  صدور مجوز تردد کسب و کارهای اینترنتی از سوی رگولاتوری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.