توزیع رایگان ۱۰۰ هزار کیت تست سریع کرونا از امروز

0

رسانه مدیاتی – به گفته سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز توزیع  ۱۰۰ هزار کیت تست سریع کرونا در مراکز بهداشت و درمان به صورت رایگان آغاز شده است. علاوه بر آن بسته‌های حمایتی اقتصادی نیز در نظر گرفته شده است که جزئیات مربوط به آن‌ها اعلام خواهد شد.

توزیع ۱۰۰ هزار کیت تست سریع کرونا از امروز به صورت رایگان

علیرضا رئیسی سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که طرح بسیج محله‌ور از امروز شروع می‌شود. گزارش‌های ارائه شده از محدودیت‌های قبلی در ۴۳ شهر نشان می‌دهد روند شیوع کرونا در ۴۱ شهر نزولی شده است اما در چند شهر دیگر وضعیت مانند گذشته وخیم است.

وی در ادامه اعلام کرد: «محدودیت‌های هوشمند کرونایی از امروز در ۱۶۰ شهر که در وضعیت قرمز قرار دارند به همراه ۲۸ شهر نارنجی و ۸۰ شهر زرد شروع می‌شود. در حال حاضر ۵۳ میلیون جمعیت در شهرهای قرمز هستند و در حالت کلی ۷۹ میلیون جمعیت کشور در شرایط هشدار ۱، ۲ و ۳ قرار دارند.»

رئیسی افزود: «طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات حدود ۱۰ درصد افراد مبتلا به کرونا می‌تواند باعث ابتلای ۸۰ درصد افراد شود. البته مهم‌ترین عامل سرایت این بیماری در حال حاضر میهمانی‌های خانوادگی و دورهمی‌ها است. در صورتی که افراد تا جایی که امکان دارد باید در خانه بمانند و در صورت اضطرار خروج از منزل سعی کنند فاصله اجتماعی بیش از دو متر را با دیگران رعایت کنند. به همین منظور ستاد ملی کرونا هفت برنامه مشخص ویژه کنترل و مهار بیماری دارد. یکی از آن‌ها نیز محدودیت‌های هوشمند است که از امروز در سراسر کشور آغاز شده است.»

سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: «تست‌های تولیدی ایران برای آزمایش سریع کرونا آماده شده است و از امروز ۱۰۰ هزار تست سریع آغاز خواهد شد و بین مراکز درمانی توزیع می‌شود. میزان تست‌ها در دو هفته آینده به ۸۰ هزار و در نهایت به مرز ۱۰۰ هزار تست در هر روز خواهد رسید. در نتیجه این تست‌ها می‌تواندکمک بسیاری به شناسایی هر چه زودتر بیماری و مهار آن‌ها کند.»

وی در ادامه افزود: «انجام این تست‌های سریع در مراکز بهداشتی و درمانی به صورت رایگان انجام می‌شود. نتایج آن نیز در کمترین بازه زمانی اعلام خواهد شد.»

رئیسی در پایان اعلام کرد: «علاوه بر این موارد بسته‌های حمایتی اقتصادی خوبی نیز در بحث‌های مالیاتی مانند پاس کردن چک‌ها و… در نظر گرفته شده است که در برنامه‌های آینده اعلام می‌شود.»

  مشکلات کلیوی ناشی از ابتلا به کرونا چه علائمی دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.