جدیدترین جزئیات درباره پرداخت وام جدید کرونا مشخص شد

0

رسانه مدیاتی – جزئیات مربوط به وام جدید کرونا برای حمایت از خانواده‌های بدون درآمد ثابت و کسب‌وکارها توسط محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری اعلام شد.

جزئیات پرداخت وام جدید کرونا

از تصمیم‌گیری‌های جدید دو مورد به خانواده‌های اختصاص داده می‌شود که درآمد آن‌ها به دلیل تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین منظور برای آن‌ها وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. برخی نیز برای بیشتر کسب‌وکارها و برخی دیگر برای کسب‌وکارهایی است که آسیب‌شدیدی می‌بینند.

نهاوندیان اعلام کرد: «خانواده‌هایی که درآمد ثابت ندارند با تعطیل شدن شهرها در وضعیت قرمز در گروه‌های مشاغل دو، سه و چهار و در شهرهای نارنجی در گروه شغلی سه و چهار قرار می‌گیرند، بیشتر از سایرین صدمه می‌بینند. این خانواده‌هایی که شناسایی شدند، جمعیت ۳۰ میلیون نفر از مجموع جامعه را تشکیل می‌دهند. برای این خانواده‌ها دو اقدام پیش‌بینی شده است.»

ابتدا پرداخت یک میلیون تومان تسهیلات به تعداد ۳۰ میلیون خانواده که کارمزد آن‌ها را دولت پرداخت خواهد کرد، اقساط آن‌ها نیز بدون نیاز به پرداخت خانواده‌ها از حساب یارانه و یارانه معیشتی آن‌ها کسر می‌شود. تصمیم دوم نیز پرداخت ماهانه ۱۰۰ هزارتومان به هرکدام از اعضای خانواده‌ها که معادل ۱۰۰ هزار تومان می‌شود به حساب سرپرست خانواده‌ها منظور خواهد شد تا بخشی از کاهش درآمد آن‌ها را جبران کند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری در ادامه افزود: «برای همه کسب وکارها مشخص شده است که عملیات جرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه متوقف شود. برای صدور و تجدید پروانه‌های کسب‌وکار واحدهای اقتصادی اشخاص حقیقی به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نیازی نخواهد بود. اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده که هر سه ماه یک بار باید تسلیم شود، مقرر شد به مدت یک ماه برای سه ماهه سوم و چهارم امسال تمدید شود، جرایم پرداخت نشده بدهی مالیاتی و عوارض که مهلتی برای آن در نظر گرفته شده بود، مشخص شد که با شرط پرداخت همه آن‌ها بخشودگی ادامه داشته باشد. مهلت قانونی برای اعتراض به مالیات‌های ابلاغی نیز به مدت یک ماه و نیم تمدید می‌شود.

درباره زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی باید گفت که اگر این زمان برای آذر و دی ماه باشد، تا پایان بهمن ماه تمدید خواهد شد. علاوه بر آن صورت‌های مالی حسابرسی شده شان تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شود و همه مجوزهایی که لازم بوده دستگاه‌ها صادر کنند، اگر مهلت این مجوزها تا اول بهمن ماه به پایان می‌رسد، به صورت خودکار تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شوند.

نهاوندیان اعلام کرده است که برای ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده نیز سه تصمیم گرفته شده است . برای این واحدها که ممکن است در وام‌هایی که دارند مشکل ایجاد شود اقساط تسهیلات با موعد آذرماه یک ماه تنفس خواهد داشت، همچنین قسط آذرماه به پایان دوره منتقل شده و مشمول جریمه تاخیر نخواهد شد.

  کاهش ۷۰ درصدی تقاضا برای خرید مرغ / آیا قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.