احتمال همکاری اپل با سامسونگ در طراحی دوربین پریسکوپی آیفون های جدید

0 56
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – هنوز چند هفته از رونمایی آیفون های جدید سری 12 اپل نگذشته است که این بار شاهد گزارش های مربوط به نسل جدید گوشی های آیفون و همکاری اپل با سامسونگ هستیم. چند روزی است آیفون 13 سر از رسانه های خارجی در آورده و توجه عموم را حسابی به خودش جلب کرده است.

وبگاه دیجی تایمز به تازگی مدعی شده که اپل در پی همکاری مشترک با شرکت های کره ای است تا با تجهیز گوشی های سری 13 خود به لنز پریسکوپی، عملکرد زوم اپتیکال این دستگاه ها را تقویت کند.

با اینکه این خبر هنوز رسما تایید نشده، اما نام شرکت سامسونگ در بین این شرکت های کره ای مطرح شده است. بد نیست بدانید غول تولیدکننده کره ای از لنزهای پریسکوپی در پرچمداران خود استفاده می کند که زوم فوق العاده 100 برابری به این دستگاه ها می بخشد.

شایان ذکر است تعداد معدودی از گوشی های پرچمدار موجود در بازار به لنز پریسکوپ مجهز هستند که از جمله آنها می توان به گوشی های سامسونگ گلکسی S20 آلترا، هواوی P40 پرو، ویو X50 پرو پلاس، اوپو Find X2 پرو، هواوی میت 40 پرو و تعدادی دیگر اشاره کرد.

در حال حاضر نمی توان به طور قطع در مورد همکاری شرکت اپل با سامسونگ بابت تجهیز نسل جدید گوشی های جدید آیفون به لنز پریسکوپ اظهار نظر کرد. از طرف دیگر، حتی اگر این دو شرکت وارد همکاری شوند، باز هم نمی توان در مورد تجهیز آیفون 13 به دوربین پریسکوپی مطمئن بود.

موضوعی که بیش از پیش شرایط را به نفع شرکت سامسونگ رقم می زند، تصاحب شرکت کورفوتونیکس (Corephotonics) از سوی سامسونگ بوده که در زمینه تکنولوژی بزرگنمایی دوربین گوشی های هوشمند شهرت یافته است.

بد نیست بدانید شرکت اسرائیلی کورفوتونیکس پیش از اینکه توسط سامسونگ تصاحب شود، بابت نقض حق اختراع فناوری زوم telephoto از این شرکت و همینطور اپل شکایت کرده بود. حال که فناوری تله فوتو زوم در دستان پرتوان سامسونگ قرار دارد، به نظر می رسد اپل برای تجهیز گوشی های جدید خود به این قابلیت، چاره ای جز همکاری با رقیب کره ای خود نداشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.