گوشی های سری S21 سامسونگ به همراه برچسب هوشمند گلکسی معرفی می شوند

0 39
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش های جدید نشان می دهد گوشی های سامسونگ گلکسی S21 احتمالا همراه با برچسب هوشمند گلکسی رونمایی شوند.

همانطور که پیش تر در رسانه های خارجی مطرح شد، سامسونگ گوشی های گلکسی سری اس 21 خود را اواسط ماه ژانویه طی رویدادی جداگانه معرفی خواهد کرد. اما مثل همیشه تا پیش از برگزاری رویداد، شاهد انتشار تصاویر لو رفته از محصولات جدید و قابلیت های آنها هستیم و معمولا این روند در روزهای نزدیک به رویداد شدیدتر هم می شود.

چند روز گذشته تصاویر رندر، بنچ مارک و تاییدیه های افشایی نشان داد که در این رویداد با سه گلکسی جدید مواجه خواهیم بود که از قرار معلوم به همراه ایربادهای جدید این شرکت، موسوم به گلکسی بادز پرو عرضه می شوند.

حال، گزارش های جدید محصول جدید دیگری را تایید کرده اند که احتمالا در رویداد سامسونگ رونمایی شود. صبح امروز (30 نوامبر) یکی از اینفلوئنسرهای فعال در زمینه تکنولوژی در توییتر گزارش داد که محصولی با نام برچسب هوشمند گلکسی (Galaxy Smart Tag) و کد محصول EI-T5300 موفق شده است تاییدیه ارتباطات رادیویی اندونزی را دریافت کند. آنطور که از نام این محصول می توان نتیجه گرفت، این دستگاه باید نوعی ردیاب رادیویی باشد.

کد محصول برچسب هوشمند گلکسی

بد نیست اشاره کنیم که این اولین ردیاب سامسونگ نیست، چرا که این شرکت کره ای 2 سال قبل در ماه سپتامبر 2018 اقدام به عرضه دستگاه ردیاب دیگری به نام SmartThings Tracker کرده بود که از فناوری ارتباطی LTE بهره می برد. دو ماه گذشته نیز سامسونگ از اپلیکیشن SmartThings Find پرده برداشت که وظیفه اش ردیابی محصولات این شرکت با بهره مندی از ارتباطات بلوتوث و UWB بود.

برچسب هوشمند گلکسی مربع‌شکل و مسطح است که ابعاد کوچکش به کاربر امکان می دهد به راحتی آن را جابه جا کند. در حال حاضر شرکت تایل (Tile) بازاریابی دستگاه های ردیاب را بر عهده دارد؛ اما انتظار می رود شرکت های دیگری نیز به این حوزه بپیوندند، چرا که علاوه بر سامسونگ، شرکت اپل نیز در صدد معرفی برچسب هوشمند اختصاصی خود، AirTag است.

ردیاب گوشیانتظار می رود پرچمداران سامسونگ همانند آیفون های جدید به فناوری UWB مجهز باشند؛ فناوری ارتباطی که احتمالا در برچسب هوشمند گلکسی نیز شاهد باشیم. حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم غول های تکنولوژی جهان طی روزهای آینده برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار این دستگاه ها چه اقداماتی انجام می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.