دانلود و ارائه فیلم انگلیسی و جنجالی بانوی بهشت Lady of Heaven ممنوع شد

2 1,148
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – دانلود و ارائه فیلم انگلیسی و جنجالی بانوی بهشت Lady of Heaven به وسیله ساترا در همه رسانه‌های ایرانی ممنوع اعلام شد. این فیلم داستان زندگی حضرت فاطمه (س) است.

فیلم بانوی بهشت Lady of Heaven ممنوع شد

داستان فیلم بانوی بهشت درباره زندگی حضرت فاطمه (س) است که به وسیله یک روایت تحریف شده انگلیسی از زمانی که ایشان به دنیا می‌آیند تا زمانی که مادر خود را از دست می‌دهند و همچنین ماجرای ازدواج با امام علی (ع) و مورد تهاجم قرار گرفتن توسط دشمنان حضرت علی است. این فیلم با نقاب معرفی حضرت فاطمه به عنوان اولین زنی که قربانی تروریسم شده است، می‌‌خواهد برخی حقایق دینی بین مسلمانان را تحریف کند. این موضوع نیز با واکنش نهادهای اسلامی روبه‌رو شده است.

گفتنی است آلبین کورتیس بازیگر نقش حضرت فاطمه در فیلم بانوی بهشت است. این در صورتی است که در مقدسات مسلمانان به تصویر کشیدن برخی ائمه و انبیا مجاز نیست. به همین منظور نیز اکران این فیلم با واکنش‌های منفی برخی کشورهای اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده است.

اکران این فیلم از امروز ۳۰ دسامبر به صورت محدود در برخی از سینماهای انگلیس شروع می‌شود. برای تماشای این فیلم نیز بلیط فروشی گسترده‌ای صورت گرفته است. به صورتی که پیش‌بینی می‌شود به دلیل جنجالی بودن داستان آن رکورد فروش فیلم‌های هفتگی را در جهان بشکند.

روابط عمومی ساترا اعلام کرده است که تیزر فیلم تفرقه‌افکنانه انگلیسی به تازگی منتشر شده است که تمرکز زیادی بر اختلاف‌افکنی بین مسلمانان دارد. سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) انتشار آن را در رسانه‌های داخلی ممنوع اعلام کرد.

این فیلم به دلیل داشتن محتواهایی با موضوعات نفرت پراکنی، تفرقه افکنی، تهییج تعصبات نژادی که با توهین به مذاهب اسلامی، وحدت جهان اسلام را مورد حمله قرار می‌دهد. این موضوع نیز کاملا دستورالعمل‌های محتوایی ساترا را نقض می‌کند. به همین منظور انتشار آن در همه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ممنوع شده است.

علاوه بر این موارد نیز ساترا به دلیل ممنوع بودن محتوای نفرت‌انگیز در ادبیات حقوقی بین‌المللی، اعتراض خود را به نهادهای بین‌المللی با استناد به قوانین بالادستی و شرایط استفاده (Terms of Use) اعلام کرده است و از طرق حقوقی پیگیر آن خواهد بود.

2 نظرات
  1. علی می گوید

    ۴۰ ساله حکومت شیعه سرکاره عرضه نداشته یک فیلم در مورد حضرت زهرا بسازن؟؟؟

    1. آقای تک تیرا نداز می گوید

      ربطی به حکومت شیعه نداره. وقتی مردم برای فیلم هایی که عملا هرزه نگاری هستند پول خرج می کنند ، دیگه جبهه انقلابی و دغدغه مند ، خیلی جرات فیلم ساختن ندارن. کم پیش میاد یکی مثل آقای ده نمکی و آقای حاتمی کیا پیدا بشن. مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد. به هر حال ربطی به حاکمیت نداره ، رهبر که نباید فیلم بسازه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.