روش ساخت استیکر متحرک در واتساپ

9
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – مدتی است که واتساپ از استیکرهای متحرک پشتیبانی می‌کند. به همین منظور در ادامه روش ساخت استیکر متحرک در واتساپ را آموزش می‌دهیم.

ساخت استیکر متحرک در واتساپ

۱- در مرحله اول شما باید از یک ویدیوی کوتاه یا گیف استفاده کنید. به همین منظور برای تبدیل یک ویدیو به استیکر، ابتدا باید وارد سایت ezgif.com شوید و گزینه WebP را انتخاب کنید و روی Video to WebP ضربه بزنید.

ساخت استیکر متحرک در واتس اپ

۲- در بخش پایین نیز روی گزینه Choose file ضربه بزنید و یک ویدیوی کوتاه که از قبل گرفتید، انتخاب کنید تا آپلود شود. به این نکته توجه داشته باشید که پسوند تصویر حتما باید WebP باشد. پس Convert to WebP را انتخاب کنید.

convert to WebP۳- در قسمت پایین نیز توجه داشته باشید که اندازه استیکرها باید ۵۱۲ در ۵۱۲ باشد. به همین منظور گزینه resize را انتخاب کنید و سایز را به ۵۱۲ در ۵۱۲ تغییر دهید و در پایان روی کلید آبی رنگ resize image ضربه بزنید و با انتخاب گزینه save فایل را نیز ذخیره کنید.

 ساخت استیکر متحرک در واتس اپ۴- در این مرحله از یکی از دوستان خود در واتس اپ بخواهید تا یک استیکری که شما آن را ندارید، برای شما ارسال کند. این استیکر حتما باید جدید باشد. پس از آن نیز وارد فایل منیجر شوید و فیلمی که از آن سایت دانلود کردید را کپی کنید و وارد پوشه واتس اپ کنید.

internal storage۵- در واتس اپ پوشه Media و سپس WhatsApp Stickers را باز کرده و فیلم دانلود شده را در این بخش paste کنید.

ساخت استیکر متحرک در واتس اپ

۶- سپس استیکری را که دوست شما فرستاده است، انتخاب کرده و rename را بزنید تا بتوانید اسم آن را کپی کنید. پس از اینکه اسم کپی شد، آن فایل را حذف کنید. حال ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه rename را بزنید و اسمی را که کپی کردید، در این قسمت paste کنید.

WhatsApp Stickers

۸- در این مرحله باید وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه apps را انتخاب کنید. سپس WhatsApp را پیدا کرده و روی گزینه Cleare cache ضربه بزنید. به این نکته توجه داشته باشید که قسمت cache حتما پاک شود.

Clear cache

۹- پس از آن نیز گزینه‌ی Force stop را بزنید و وارد برنامه واتس اپ شوید. همان طور که مشاهده می‌کنید استیکری که دوست شما ارسال کرده است، همان ویدیویی است که شما ذخیره کردید. می‌توانید گزینه ADD TO FAVORITES را بزنید تا در جاهای دیگر نیز از آن استفاده کنید.

Force stop

آیا مقاله‌ی روش ساخت استیکر متحرک در واتساپ برای شما مفید بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: چطور ویس‌هایی را که در واتس اپ ارسال می‌شوند، ذخیره کنیم؟

نمایش نظرات (9)