مشکلات گیمرهای ایرانی چیست؟

0 331
زمان مطالعه: 4 دقیقه

رسانه مدیاتی – امروزه گیم‌های آنلاین در تمام دنیا دارای طرفداران زیادی می‌باشد که رقابتی هیجان‌انگیز را برای جوانان و نوجوانان زیادی ایجاد کرده‌است، اما متاسفانه این بازی‌ها در ایران با یک تفکر غلط همراه شده‌است و اغلب پدر و مادر‌های ایرانی تصور می‌کنند که این بازی‌ها با هدر رفتن وقت فرزندان‌شان همراه است و در بیشتر مواقع بازی کردن گیمرها برای آنها با مشکلات زیادی همراه است. بازی‌های آنلاین در دسته‌های مختلفی از قبیل: اکتشافی، پازل، استراتژی، ورزشی، نقش آفرینی و ….تقسیم می‌شوند و به وسیله کنسول، موبایل و رایانه .در اینجا ما قصد داریم با مشکلات گیمرهای ایرانی بیشتر آشنا شویم.

با مشکلات گیمرهای ایرانی بیشتر آشنا شویم

یکی از مشکلات اصلی گیمرهای ایرانی نبودن امکانات در منازل کاربران گیم‌هاست و برای بازی کردن نیاز دارند به گیم نت‌ها مراجعه کنند و با هزینه‌های زیادی روبرو می شوند.

از دیگر مشکلات گیمرهای ایرانی عدم استقرار سرورها در ایران است و این به خاطر آن است که کشور ما تحریم است و نمی‌توان سرور اصلی را در ایران مستقر کرد و این مساله باعث افت سرعت بازی می‌شود و هر چند سرعت اکشن گیمر بالا باشد به علت ثبت با تاخیر حرکت، از رقبای خود عقب می‌مانند. بهترین پینگ برای اتصال به بازی‌های آنلاین زیر 20 می‌باشد که این عدد گاهی در ایران به 180 می‌رسد و این باعث اختلال در بازی و کاهش سرعت بازی می‌شود.

از دیگر مشکلات گیمرهای ایرانی می‌توان به نداشتن تمرکز این افراد در هنگام بازی در منازل اشاره کرد. طبق صحبت‎های انجام گرفته با این افراد، اغلب پدران و مادران ایرانی این کار را بیهوده و وقت تلف کردن می‌شمارند و با تذکرهای پی در پی به فرزندشان باعث از دست رفتن تمرکز وی می‌شوند.

اغلب گیمرها برای اتصال به سرور‌‌ها نیاز به استفاده از فیلترشکن‌ها دارند که اغلب از کشور ترکیه و امارات و گاهی اروپا متصل می‌شوند و باعث کاهش سرعت افراد می‌شود.

برخی از سرورها سرویس‌های ابری را ارائه می‌دهند که متاسفانه این سرویس‌ها در ایران به خوبی اعمال نمی‌شود که می‌توان گفت آمازون و گوگل نیز از همین دسته می‌باشند و بازی‌های ساخت این شرکت‌ها در ایران قابل دسترسی نمی‌باشد و گیمرها را با مشکلاتی رو‌برو کرده‌است.

یکی دیگر از مشکلات گیمرهای ایرانی نبودن یک ارگان حمایتی از گیمرها می‌باشد. در بسیاری از موارد گیمرها از نتایج بسیار خوبی برخوردار گردیده‌اند و سهمیه‌های جهانی را کسب می‌کنند، اما به خاطر اینکه هیچ ارگانی به این افراد ویزا ارائه نمی‌دهد و از اخذ ویزا باز می‌مانند، در نهایت قادر به شرکت در مسابقات جهانی نمی‌باشند.

در تمام دنیا گیمرهای حرفه‌ای دارای شرایط زندگی ایده عالی می‌باشند، اما متاسفانه در ایران اغلب گیمرها با مشکلات مالی روبرو هستند و گاهی اوقات بازی های زیادی را از دست می‌دهند.

گیمرها در کشورهای توسعه یافته شاغل محسوب می‌شوند

در بسیاری از کشورها گیمر به عنوان یک شغل محسوب می‌شود. در مسابقات جهانی گیم، جایزه‌های بسیار شگفت‌انگیزی برای گیمرها در نظر گرفته‌شده‌است که در صورت دریافت این جایزه بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی آنها تامین می‌شود و همچنین پس انداز زیادی را می‌توانند داشته‌باشند. علاوه بر این بسیاری از گیمرهای اکانت‌های با ارزش خود را به فروش می‌رسانند، به عنوان مثال فردی که در یک بازی به امتیاز قابل توجهی دست یافته‌است با فروش اکانت خود پول قابل توجهی به دست می‌آورد و یک بیزینس جهانی محسوب می‌شود. از دیگر مواردی که گیمرها با آن به پول دست می‌یابند، فروختن تجربیاتشان می‌باشند که در دفترچه‌های pdf راه حل های رسیدن به هدف در بازی‌های مختلف می‌باشند و این دفترچه‌ها را در سایت‌های مختلف از قبیل آمازون می‌فروشند و از فروش هر دفترچه مبلغی را کسب می‌کنند.

یکی دیگر از روش‌هایی که بسیاری از گیمرها از این طریق پول به دست می‌آورند، تست بازی‌های مختلف و معرفی آن به بقیه افراد می‌باشد.

‌مزایای بازی‌های آنلاین

تقویت قدرت حل مساله

در این نوع بازی‌ها، بازیکن باید از قدرت تفکر خود استفاده کند و با توجه به منابع موجود از بهترین راه‌حل استفاده کند و حتی با چالش‌های اقتصادی روبرو می‌شود که این موارد نیز باعث می‌شود، بازیکن از قدرت‌های مختلف ذهنی خود استفاده کند.

تقویت مهارت‌های استراتژیک

در این مرحله بازیکن علاوه بر ایجاد هدف‌های کوچک و رسیدن به این هدف‌ها، با هدف‌های استراتژیک نیز آشنا می‌شود و از راه حل‌های بزرگ تر استفاده می‌کند و تنها به هدف‌های کوچک بسنده نمی‌کند.

تقویت زبان انگلیسی

اغلب بازی‌های آنلاین با زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که بازیکن برای ارتباط برقرار کردن با بازی نیاز دارد تا حدودی با زبان انگلیسی آشنا شود و همین موضوع باعث تقویت زبان گیمر می‌شود.

افزایش هماهنگی اعضای بدن

در بازی‌های رایانه‌ای نیاز است هماهنگی بسیاری بین مغز، دست و چشم صورت گیرد و همین مساله باعث افزایش مهارت‌های اعضای بدن انسان می‌شود و به مرور زمان این افراد کارهای دستی را بهتر انجام می‌دهند و در زندگی عادی نیز از این مهارت استفاده می‌کنند.

باعث تقویت حافظه می‌گردد

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در دنیای مدرن، کم شدن و یا از دست دادن حافظه در سنین بالا می‌باشد، اما اخیرا دانشمندان بررسی‌هایی انجام داده‌اند که نشان داده‌است بازی‌های کامپیوتری عملکرد حافظه را بالا برده و به فرد در یادگیری و حفظ مفاهیم کمک شایانی می‌کند و این ارتقای حافظه یه کمک بازی‌های کامپیوتری تا 12% درصد بیشتر می‌شود که عدد قابل توجهی می‌باشد. بد نیست بدانید که مقدار کم شدن از عملکرد حافظه در سنین بالا در بیشتر افراد %12 می‌باشد، پس به راحتی و با بازی‌های کامپیوتری می‌توان این مقدار را جبران نمود.

نیازهای گیمرهای ایرانی

گیمرهای ایرانی با تمام مشکلات موجود دست از علایق خود برنداشتند و با تمام انرژی خود با رقبای خارجی به مبارزه پرداخته‌اند و از اصلی‌ترین نیازهایشان توجه به این مساله است که یک گیمر با اهداف زیادی این مسیر را انتخاب کرده‌است و این افراد می‌توانند در رقابت‌های جهانی افتخارات زیادی کسب کنند و در مسابقات جهانی بدرخشند و بهتر است تمام مسئولین و پدران و مادران ایرانی این استعداد فرزندان‌شان را جدی بگیرند و همزمان با دنیای تکنولوژی همراه با فرزندان خود باشند. علاوه بر این موارد، خواسته اصلی اغلب گیمرهای ایرانی داشتن یک اینترنت پرسرعت می‌باشد تا اختلاف بازیکنان ایرانی با بازیکنان خارجی به حداقل برسد و در انجام حرکات از سرعت عمل خوبی برخوردار باشند، امید است با توجه به این موارد به جوانان گیمر توجه بیشتری شود و این افراد به عنوان استعداد‌های یک جامعه شناخته شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.