آموزش ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت (PicsArt)

0

رسانه مدیاتی – در این مطلب روش ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت را آموزش می‌دهیم. با این کار می‌توانید مخاطبان بیشتری در برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، آپارات و یوتیوب جذب کنید.

ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت

برای شروع ساخت کاور ویدیو ابتدا اپلیکیشن پیکس آرت را دانلود کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱- ابتدا برنامه را اجرا کنید و روی آیکون + پایین صفحه ضربه بزنید. سپس در صفحه‌ی بعد، از میانه‌های صفحه گزینه Pick canvas را انتخاب
و سپس روی حالت 1080×1920 قرار دهید.

ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت

۲- در بخش بعد روی گزینه‌ی لایه‌ها ضربه بزنید. پس از آن نیز لایه مورد نظر را انتخاب کنید و به کمک آیکون سطل رنگ، رنگ صفحه را به دلخواه خود تغییر دهید. سپس روی تیک بالای صفحه ضربه بزنید و وارد محیط ویرایش پیکس آرت شوید. در این مرحله می‌توانید به کمک گزینه Add Photo آیکون یا تصویر مورد نظر خود را به پس‌زمینه رنگی که ایجاد کرده‌اید، اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: روش مشاهده فیلم در یوتیوب بدون فیلترشکن

۳- اگر رنگ آیکونی که انتخاب کردید مناسب نبود می‌توانید روی گزینه Fx ضربه بزنید و پس از آن در بخش Color گزینه Black & white را انتخاب کنید. همچنین برای افزودن متن از گزینه Text استفاده کنید. در نهایت برای کپی کردن از روی متن کافی است که از بخش لایه‌های بالای صفحه روی گزینه Duplicate ضربه بزنید.

ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت

۴- پس از اضافه کردن متن‌های مناسب برای جذاب‌تر کردن کاور می‌توانید به آن‌ها پس‌رمینه اضافه کنید. برای این کار روی گزینه Callout ضربه بزنید و حالت مستطیل ساده را انتخاب کنید. در قسمت تایپ کردن متن فقط یک فاصله وارد کنید تا کادر آن خالی شود. سپس آن‌ها را نیز در بخش‌های مناسب تصویر قرار دهید. می‌توانید آن را در بخش مناسب تصویر نیز قرار دهید. همچنین می‌توانید به کمک گزینه Move Down آن را به زیر متن منتقل کنید. در نهایت با استفاده از گزینه Duplicate چند کپی از آن تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای ذخیره ویدیوهای اینستاگرام

۵- در نهایت پس از ساخت نمونه اولیه اگر دلخواه شما نبود می‌توانید عکس خود را نیز به پس زمینه اضافه کنید. برای این کار به کمک آیکون Add photo عکس دلخواه خود را اضافه کنید. سپس با استفاده از گزینه Cut out مورد را از پس زمینه جدا کنید و آن را در قسمت مناسب قرار دهید. در پایان نیز روی تیکی که بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید و عکس را ذخیره کنید.

ساخت کاور ویدیو با برنامه پیکس آرت

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که پس از ساخت تصویر می‌توانید آن را با استفاده از برنامه‌های ویرایش ویدیو مانند کاین مستر، ویوا ویدیو، اینشات و … به ابتدای ویدیویی که میخواهید آن را در اینستاگرام، آپارات یا یوتیوب منتشر کنید، اضافه کنید.

حال شما بگویید که از چه برنامه‌های دیگری برای ساخت کاور ویدیو استفاده می‌کنید یا چه ترفندهایی در این زمینه می‌شناسید؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین اپلیکیشن های ساخت استوری اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.