ورود به موج جدید کاهش خودرو / روند کاهشی ادامه دارد؟

0

رسانه مدیاتی – با توجه به روند تغییرات قیمت خودرو در روزهای اخیر می‌توان گفت که وارد یک موج کاهشی جدید در این بازار شدیم. این موج با دو اهرم ایجاد شده است که هرکدام از آن‌ها در روزهای آینده می‌توانند باعث کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند. در این زمان دناپلاس توربو حدود ۲۴ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

ورود به موج جدید کاهش خودرو

طبق گزارش‌ها قیمت خودرو در روزهای اخیر با همان ابزاری که افزایش یافته بود در حال کاهش است. پس از موج کاهشی قیمت خودرو در اواسط آبان ماه، در آذر ماه به دلیل ثابت ماندن نرخ دلار بازار خودرو نیز به نوسان های روزانه یک تا دو میلیون تومانی در خودروهای پرتیراژ داخلی رسید.

با این وجود روند کاهشی قیمت ارز و دلار که از هفته اخیر شروع شده است و در این هفته ادامه دارد در حال حاضر سیاری از سرمایه‌گذاران در بازار خودرو را در موقعیت فروش قرار داده است. با توجه به سایت‌های درج آگهی خودرو در روزهای اخیر تعداد فایل‌ها افزایش پیدا کرده است. در حقیقت بسیاری از افرادی که خودرو را با هدف فروش با قیمت بیشتر خریدند و اکنون با ترس کاهش بیشتر قیمت ها و نبود چشم انداز افزایشی در کوتاه مدت و میان مدت، خودروهای خود را برای فروش گذاشته اند.

در حال حاضر کاهش نرخ ارز و افزایش عرضه خودرو به دو بال موج کاهشی در بازار خودرو تبدیل شده است. این دو اهرم در روزهای اخیر باعث کاهش بیشتر قیمت خودرو می‌شوند؛ زیرا تحلیل‌ها درباره نرخ ارز فعلا نزولی است و با کاهش بیشتر قیمت خودروهای صفرکیلومتر بیشتری که در دست مردم و دلالان است از بیم زیان بیشتر به بازار عرضه خواهد شد.

در این راستا با ادامه پیدا کردن روند تغییر قیمت چند خودرو شاخص بازار در هفته اخیر به صورتی است که قیمت سمند ال ایکس در فاصله یک شنبه گذشته تا دیروز از 186 میلیون به 175 میلیون رسید و با کاهش 11 میلیون تومانی رو به رو شد. قیمت سمند EF7 در این زمان از 205 میلیون با کاهش 13 میلیون تومانی به 192 میلیون تومان رسید.

قیمت پژو 405 جی ال ایکس نیز در مدت زمان یک هفته 12 میلیون تومان کاهش یافت و به 176 میلیون تومان رسید. قیمت دنا پلاس توربو اتومات با افت سنگین رو به رو شد و از 437 میلیون تومان در هفته پیش به 413 میلیون تومان رسید که در حقیقت 24 میلیون تومان کاهش داشت. همچنین قیمت پراید 131 به عنوان ارزانترین خودرو بازار نیز در این مدت با کاهش 5 میلیون تومانی دیروز به 103 میلیون تومان رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.