ترفندهای اپلیکیشن تیک توک

0

رسانه مدیاتی – تیک توک برنامه‌ای است که طرفداران زیادی دارد. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده و کاربرمحور طراحی شده است. این برنامه قابلیت‌هایی دارد که ممکن است از آن بی‌خبر باشید. به همین منظور در ادامه ترفندهای اپلیکیشن تیک توک را آموزش می‌دهیم.

آموزش ترفندهای اپلیکیشن تیک توک

برخی از ترفندهای اپلیکیشن تیک توک عبارت‌اند از:

۱- پنهان کردن ویدیوهایی که لایک کردید

همه کاربرانی که می‌توانند اکانت شما را در اپلیکیشن تیک توک مشاهده کنند می‌توانند ببینند که شما کدام ویدیوها را دوست داشتید و کدام ویدیوها را لایک کردید. در این شرایط ممکن است برخی کاربران نیز مشکلی نداشته باشند اما برخی نیز ممکن است بخواهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند و به دیگران نشان ندهند که چه چیزهایی را لایک کردند.

برای پنهان کردن باید وارد تنظیمات شوید و روی گزینه Privacy and Safety ضربه بزنید. در این بخش می‌توانید گزینه با عنوان Who can view your liked videos (چه کسی می‌تواند فیلم‌های مورد علاقه شما را مشاهده کند) را پیدا کنید. اگر این گزینه را روی فقط من (only me) تنظیم کنید می‌توانید یک قفل را در برگه علاقه‌مندی های خود مشاهده کنید. این قفل نشان می‌دهد اکنون فقط شما می‌توانید فیلم‌هایی که لایک کرده‌اید را مشاهده کنید اما دیگران نمی‌توانند.

اپلیکیشن تیک توک

۲- ذخیره ویدیوهای سایر کاربران

کاربران در تیک توک فیلم‌های کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می‌‌‌گذارند. کاربران می‌توانند فیلم‌های سایرین را نیز دانلود کنند. اگر در حالت عادی تنظیمات حساب کاربری خود را تغییر ندهید می‌توانید این فیلم‌ها را به صورت مستقیم از برنامه تیک تاک دانلود کنید. اما در شرایطی که ویژگی دانلود ویدیو را مسدود کرده باشید باید از روش‌های دیگری برای دانلود استفاده کنید.

در حالت عادی برای دانلود ویدیوهای کاربران ابتدا ویدیو مورد نظر را باز کنید. سپس نماد فلش را در بخش سمت راست صفحه انتخاب کنید و گزینه Save video را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید فیلم کوتاه مورد نظر خود را در گالری گوشی خود ذخیره کنید. اگر گزینه ذخیره ویدیو را پیدا نکردید کاربر مورد نظر امکان دانلود ویدیوهای خود را بسته است.

۳- دخیره ویدیوها به صورت GIF

یکی از ترفندهای اپلیکیشن تیک توک تبدیل فیلم‌های کوتاه به گیف است. در حقیقت فایل‌های GIF پرونده‌هایی هستند که مانند فیلم عمل می‌کنند و حجم کمی دارند. در مقایسه با فیلم از صوت بهره نمی‌برند و همه چیز در تصویر متحرک خلاصه می‌شود. برای تبدیل ویدیو به گیف وارد برنامه تیک تاک شوید و ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کنید.

در این بخش نماد شکل فلش یا نماد اشتراک را از سمت چپ صفحه انتخاب کنید. سپس گزینه Save As GIF را انتخاب کنید. در این شرایط فیلم مورد نظر شما به عنوان GIF در گالری گوشی شما ذخیره خواهد شد. فقط توجه داشته باشید که در پایین و راست فایل GIF واترمارک Tik Tok نمایش داده می شود و این آرم قابل حذف نیست.

اپلیکیشن تیک توک

۴- آرشیو ویدیوهای دلخواه

اپلیکیشن تیک توک این امکان را به کاربران می‌دهد تا آرشیوی از ویدیوهای کوتاه موردعلاقه خود ایجاد کنند. آن‌ها هر زمان که بخواهند می‌توانند این فیلم‌ها را دوباره مشاهده کنند. برای اضافه کردن ویدیوها به بخش بایگانی یا آرشیو، می‌توانید زمان تماشای آن ویدیو انگشت خود را در وسط صفحه قرار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا سه گزینه روبه‌روی شما ظاهر شود. سپس، افزودن به موارد دلخواه را انتخاب کنید.

با این کار فیلم مورد نظر شما به بخش آرشیو ویدیوهای دلخواه شما اضافه خواهد شد. در پایان به این نکته توجه داشته باشید که این قابلیت ویژه فیلم‌ها نیست و می‌توانید موسیقی و هشتگ های مورد علاقه خود را در قالب یک آرشیو ذخیره و دوباره آن‌ها را مرور کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.