ارزش بیت کوین برای اولین بار از 55 هزار دلار عبور کرد

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است ارزش بیت کوین برای اولین بار از ۵۵ هزار دلار عبور کرد و رکورد جدید خود را به ثبت رساند.

ارزش بیت کوین از 55 هزار دلار عبور کرد

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی، منتشر کرده است ایلان ماسک بنیان گذار و مدیرعامل گروه تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت خود در بیت کوین دفاع کرد و گفت که نگهداری این ارز بهتر از نگهداری وجه نقد است.

وی همچمیم در اختیار داشتن بیت کوین را یک مزیت برای شرکت خود اعلام کرد و گفت: «بهره واقعی ارزهای فیات منفی است. همین موضوع نیز باعث شد تا مردم به دنبال گزینه‌های بهتر برای سرمایه‌گذاری باشند.»

با بیشتر شدن محبوبیت و مقبولیت ارزهای دیجیتالی در جهان بانک‌های مرکزی نیز به سرعت در حال توسعه ارزهای ملی خود هستند. به همین منظور رئیس بانک مرکزی روسیه نیز از شروع به کار اولین روبل دیجیتال به صورت مفهومی تا تابستان خبر داده است و بانک مرکزی سوئد نیز اعلام کرده است که به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۲ کرون دیجیتالی راه‌اندازی خواهد شد. بانک مرکزی کانادا نیز از تسریع در برنامه قبلی خود برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داده است.

بانک مرکزی چین به عنوان پیشروترین بانک مرکزی جهان در عرصه ارزهای دیجیتالی است که موفق شد اولین ارز دیجیتالی رسمی جهان را به صورت آزمایشی و با موفقیت راه‌اندازی کند از شروع توزیع یوان دیجیتال در بین متقاضیان این ارز که دارای شرایط لازم باشند خبر داده است. در این راستا نشریه فایننشال تایمز، اعلام کرد سیاست‌گذاران چینی ممکن است یوان دیجیتالی را به عنوان ابزاری برای جایگزین کردن یوان با دلار و کاهش نقش دلار در نظام مالی استفاده کنند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۴۶۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۴.۷ درصد کمتر شده است. هم‌اکنون ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش به وسیله گروه ناشناسی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.