روند نزولی طلا ادامه‌دار خواهد بود؟

پیش بینی نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز:

0

رسانه مدیاتی – با توجه به نتایج حاصل‌شده از نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز گفته می‌شود که فضا در بازار طلا پس از اینکه قیمت‌ها به دلیل رشد بازده اوراق خزانه به پایین‌ترین مقدار در هشت ماه اخیر کاهش پیدا کرد، منفی شده است.

روند نزولی طلا ادامه‌ دارد؟

آدریان دی، رئیس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی در این راستا اعلام کرد: «کاهش بیشتر قیمت طلا طولانی‌تر و عمیق‌تر از چیزی بوده است که انتظار داشتم. اما به مرحله‌ای نزدیک شده‌ایم که در آن افراد فروشنده می‌شود و سرمایه‌گذاران بلندمدت نیز تصمیم می‌گیرند صرف نظر کنند یا کنار بایستند. وی همچنین اعلام کرد که فشار فروش این فلز گران‌بها بیش از حد بوده است اما روند بازار همواره مطابق با دورنمای بنیادین نیست.»

در این راستا در نظرسنجی هفته جاری کیتکو نیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که در میان آنها ۱۳ نفر معادل ۷۱ درصد به کاهش قیمت این فلز گران‌بها و سه نفر معادل ۱۷ درصد به افزایش قیمت این فلز گران‌بها رای دادند و دو نفر معادل ۱۱ درصد نظر خنثی داشتند. به همین منظور خوش‌بینی‌ها به بیشتر شدن قیمت طلا بین سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای از ابتدای ماه می سال ۲۰۱۹ تاکنون به این اندازه کم نبوده است.

با وجود اینکه این فلز گران‌بها موفق شد از پایین‌ترین قیمت خود بهبود پیدا کند اما هفته اخیر را با ضرر سنگینی به پایان رساند. همچنین اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۷۷ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۴ درصد کاهش داشت که بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به هشتم ژانویه بود.

دیوید میدن، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکتس درباره کاهش بیشتر قیمت این فلز گران‌بها گفت: «به نظر می‌رسد قیمت این فلز گران‌بها به دلیل تاثیر بازدهی اوراق قرضه کاهش پیدا کند با این وجود همچنان نسبت به این فلز ارزشمند در کوتاه مدت خوش بین مانده است. وی همچنین اعلام کرد: «رشد بازده توجه بیشتری را به افزایش نرخ‌های بهره جلب خواهد کرد اما هیچ بانک مرکزی در جهان در حال حاضر چنین چیزی را نمی‌خواهد. در نتیجه همچنان پتانسیل برای صعود قیمت این فلز گران‌بها وجود دارد.»

میدن در پایان خاطرنشان کرد: «سرمایه‌گذاران باید اطلاع داشته باشند که اونس طلا بین ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار خواهد ماند و انتظار ندارد که قیمت‌ها به دو هزار دلار برگردند؛ زیرا اقتصاد جهانی نیز نشانه‌های بهبود را نشان می‌دهد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.