هشدار جی پی مورگان درباره ریزش قیمت بیت کوین

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌ها بیت کوین و اتریوم موفق شدند رکورد جدیدی را به ثبت برسانند و روند صعودی داشته باشند. در این راستا جی پی مورگان هشداری به سرمایه‌گذاران داده است.

هشدار درباره ریزش قیمت بیت کوین

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی، منتشر کرده است بیت کوین در حالی که روند صعودی خود را طی می‌کند موفق شده است تا کانال ۵۰ هزار دلاری جایگاه خود را تثبیت کند،تحلیلگران بانک جی پی مورگان با ارائه گزارشی هشدار دادند که رالی صعودی این ارز به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود و در آینده نزدیک قیمت‌ها ریزش پیدا خواهد کرد.

ارزش بازار بیت کوین در پنج ماه اخیر حدود ۴.۵ برابر افزایش داشته است به همین منظور تحلیل‌گران این بانک نیز هشدار دادند که این روند سرسع در افزایش قیمت که بخشی از آن نیز یه دلیل پاندمی کرونا ایجاد شده است امکان شکست دارد.

در این راستا ایلان ماسک بنیان گذار و مدیرعامل گروه تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت خود در بیتکوین دفاع کرده و نگهداری این ارز را از نگهداری وجه نقد بهتر دانسته است. وی همچنین در اختیار داشتن بیت کوین را یک مزیت برای شرکت خود اعلام کرد و گفت: «بهره واقعی ارزهای فیات منفی است. این موضوع نیز باعث شده است تا مردم برای سرمایه‌گذاری به دنبال گزینه‌های دیگر باشند.»

با بیشتر شدن محبوبیت و مقبولیت ارزهای دیجیتالی در جهان، بانک‌‌های مرکزی نیز به سرعت در حال توسعه ارزهای ملی خود هستند. به همین منظور رییس بانک مرکزی روسیه از آغاز به کار اولیه روبل دیجیتال به صورت مفهومی تا تابستان خبر داده و بانک مرکزی سوئد نیز اعلام کرده است احتمالا تا سال ۲۰۲۲ کرون دیجیتالی راه اندازی خواهد شد. بانک مرکزی کانادا هم از سریع‌تر شدن در برنامه قبلی خود برای راه اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داده است.

در نهایت مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۷۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۴.۷۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.