اتریوم و ارزهای دیجیتالی در مدار کاهشی

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است ارزش اتریوم و بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر با کاهش روبه‌رو شد. 

کاهش ارزش اتریوم و ارزهای دیجیتالی

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی، منتشرشده است شک و تردید به دلیل توقف روند صعودی فعلی ارزهای دیجیتالی پس از اینکه برخی از افراد ثروتمند نسبت به این روند موضع‌گیری کردند بین معامله‌کنندگان افزایش پیدا کرده است. با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ دیگری در حال پیوستن به این بازار هستند که جریان سرمایه ورودی به بازار را در تراز بالایی نگه داشته است. گروه مالی بی سی بی انگلیس از قصد خود برای سرمایه گذاری در رمزارزها خبر داده است.

این در حالی رخ داده است که بیت کوین در ادامه روند صعودی خود موفق شده است تا در کانال ۵۰ هزار دلاری جایگاه خود را تثبیت کند، تحلیلگران بانک جی پی مورگان در گزارشی هشدار داده اند رالی صعودی این ارز به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود و قیمت ها در آینده ای نزدیک ریزش خواهد کرد. از پنج ماه قبل تاکنون ارزش بازار بیت کوین حدود ۴.۵ برابر شده است و تحلیل‌گران نیز به این بانک هشدار داده‌اند که این روند سریع در افزایش قیمت که بخشی از آن نیز به لطف شرایط کرونایی به دست آمده است احتمال شکست دارد.

در این راستا ایلان ماسک بنیان گذار و مدیرعامل گروه تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت خود در بیتکوین دفاع کرده و نگهداری این ارز را بهتر از نگهداری وجه نقد اعلام کرده است. به گفته او در اختیار داشتن بیت کوین یک مزیت برای شرکت است و بهره واقعی ارزهای فیات منفی است. همین موضوع نیز باعث شد تا مردم به دنبال گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری بروند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۷۵۰ میلیارد دلار اعلام می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۷۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش به وسیله گروه ناشناسی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.