اپلیکیشن کلاب هاوس (Clubhouse) چیست و چطور می‌توان عضو آن شد؟

0

رسانه مدیاتی – شبکه اجتماعی کلاب هاوس (Clubhouse) محصول همکاری دو نفر از موفق‌ترین ایده‌پردازان سیلیکون ولی یعنی پل دیویدسون و روهان ست بوده است که از ماه مارس ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده است. وضعیت این برنامه در دو ماه اول امیدوارکننده نبوده است. در حقیقت کلاب هاوس در این زمان فقط ۱۵۰۰ کاربر داشته است و ارزش بازار آن نیز حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

کلاب هاوس (Clubhouse) چیست؟

اپلیکیشن کلاب هاوس در حقیقت نسخه مجازی گردهم‌آیی ویژه نخبه‌ها است. در این برنامه کاربر می‌تواند به گفت‌وگوها و سخنرانی‌های افراد مشهور درباره موضوعات مختلف گوش دهد.

در حقیقت می‌توان گفت قضای کلاب هاوس تفاوت زیادی با گوش دادن به پادکست ندارد؛‌ به جز اینکه شما به صورت آنلاین به مکالمات زنده و جاری گوش فرا می‌دهید. البته این مکالمات قابلیت ذخیره در اپلیکیشن را ندارد اما شما نیز می‌توانید مکالمات خود را ضبط کنید.

زمانی که وارد اپلیکیشن می‌شوید نیز می‌توانید موضوعات و دسته‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر چه اطلاعات کامل‌تری از علایق خود ارائه کنید، این اپلیکیشن شما را به اتاق‌های مکالمه بهتر و سوژه‌های مرتبط هدایت می‌کند.

شایان ذکر است قبل از آموزش کار با برنامه کلاب هاوس به این نکته توجه داشته باشید که عضو شدن در این شبکه اجتماعی محدودیت‌های خاصی دارد. در حقیقت عضویت در این شبکه اجتماعی فقط با دعوتنامه امکان‌پذیر خواهد بود. رقابت بر سر عضویت در این شبکه اجتماعی نیز در راستای اتفاقات هفته‌های اخیر به حدی زیاد شده است که برخی افراد نسبت به فروش دعوتنامه‌های عضویت در ردیت و سایت‌هایی مانند ای بی اقدام می‌کنند.

در حال حاضر هر کاربر به تنهایی می‌تواند دو نفر را به این شبکه اجتماعی دعوت کند. این موضوع نیز عضویت در این برنامه را سخت‌تر می‌کند. در حال حاضر ما نمی‌توانیم به این شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشیم و در نتیجه نیز آموزش کار با اپلیکیشن کلاب هاوس نیز ممکن نیست.

هم اکنون کلاب هاوس به لطف ایلان ماسک بیشترین سرعت رشد را در دنیای تکنولوژی دارد و در مدت زمان کمتر از یک سال نیز موفق شده است تا به ارزش یک میلیارد دلار برسد. آن هم در شرایطی که هنوز نسخه بتای آن در دسترس است و فقط کاربران آیفون می‌توانند از آن استفاده کنند. این اپلیکیشن که در ماه دسامبر حدود ۶۰۰ هزار عضو داشت و در حال حاضر نیز بیش از ۴ میلیون عضو دارد.

در حال حاضر برای اینکه بتوانید به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنید راهی جز صبر کردن ندارید. هر عضو می‌تواند تعداد معدودی دعوتنامه برای دوستانش بفرستد. این در حالی است که هنوز مشخص نشده است راه درآمدزایی از راه اپلیکیشن کلاب هاوس چیست اما چیزی که مشخص شد این است که این برنامه به دنبال راهی است که تولیدکنندگان محتوا بتوانند در آن به راحتی درآمدزایی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.