سقوط بی‌سابقه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است بیت کوین با شدیدترین ریزش روزانه تاریخ خود روبه‌رو شد. اما این روند کاهشی ادامه‌دار خواهد بود؟

سقوط بی‌سابقه قیمت بیت کوین

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی، منتشر کرده است بیت کوین روز بیست و دوم فوریه یک رکورد جدید را به ثبت رساند و این ارز از قله ۵۸ هزار دلاری خود به کف ۴۷ هزار دلاری ریزش کرد. این کاهش قیمت که ریزش سنگین روزانه بیت کوین به شمار می‌رفت به سرعت ارزهای دیگر را نیز با ریزش سنگین روبه‌رو کرد. این در حالی است که ارزش بیت کوین برای آخرین بار در تاریخ ۱۱ ژانویه دچار ریزش سنگین شده بود.

در این راستا شک و تردیدها به منظور توقف روند صعودی فعلی ارزهای دیجیتالی پس از اینک برخی از افراد ثروتمند نسبت به این روند موضع‌گیری کردند بین معامله‌کنندگان افزایش پیدا کرده است. با این وجود شرکت‌های بزرگ دیگری نیز در حال پیوستن به این بازار هستند که جریان سرمایه ورودی به بازار را در تراز بالایی نگه داشته است. گروه مالی بی سی بی انگلیس از قصد خود برای سرمایه گذاری در رمزارزها خبر داده است.

در ادامه اینکه بیت کوین با روند صعودی خود موفق شده است تا در کانال ۵۰ هزار دلاری جایگاه خود را تثبیت کند، تحلیل‌گران بانک جی پی مورگان با ارائه گزارشی هشدار دادند که رالی صعودی این ارز به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود. به همین منظور نیز قیمت‌ها در آینده‌ای نزدیک با کاهش روبه‌رو خواهد شد.

ارزش بازار بیت کوین نیز از ۵ ماه اخیر تاکنون حدود ۴.۵ برابر شده است و تحلیل‌گران این بانک نیز هشدار دادند که این روند سریع در افزایش قیمت که بخشی از آن هم به لطف شرایط کرونایی به دست آمده است امکان شکست دارد.

در مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۵۸۰ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۹.۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش به وسیله گروه ناشناشی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.