شکایت بازنشستگان تامین اجتماعی از حقوق 4 میلیونی متناسب سازی

7

رسانه مدیاتی – شکایت بازنشستگان تامین اجتماعی از حقوق 4 میلیونی یک روز پس از اینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که ۱۵ روز آینده با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌ بازنشستگان این سازمان به ۴ میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.» رخ داد.

شکایت بازنشستگان تامین اجتماعی از حقوق 4 میلیونی

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که صدها بازنشسته در شهرهای مختلف کشور با نشان دادن سفره‌های خالی و کوبیدن قاشق بر قابلمه خالی، شکایت‌های خود را به حقوق و دستمزد خود نشان دادند. در این میان مصطفی سالاری اعلام کرده بود: «واریزی که به منظور حقوق بازنشستگان در فروردین ماه 1400 انجام خواهد شد در مقایسه با اسفند ماه ۹۸ رشد ۱۳۰ درصدی را خواهد داشت که این رشد نیز شامل دو مرحله متناسب‌سازی و افزایش سنواتی خواهد بود. احکام جدید بازنشستگان در سال جاری طی دو هفته آینده صادر و حقوق آن‌ها بر اساس مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش ۳۹ درصد حداقل حقوق بازنشستگان پرداخت خواهد شد.»

بیشتر بخوانید: «چگونه می‌توان حکم افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را دریافت کرد؟»

معترضان نیز اعلام کردند تبعیض بین صندوق‌های مختلف بازنشستگی باید کنار گذاشته شود و همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مانند همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری باشد.

در این راستا برخی از معترضان به صحبت‌های سالاری واکنش نشان دادند و اعلام کردند که «مستمری چهار میلیون تومانی کافی نیست آن هم وقتی که خط فقر ده میلیون تومان است.» بازنشستگان درخواست اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی را دارند؛ زیرا با افزایش ۳۹ درصدی پایه مستمری‌ها، حق بازنشستگان ادا نمی‌شود. با این وجود این سومین تجمع بزرگ بازنشستگان در سه ماه گذشته است.»

برخی منتقدان نیز اعلام کردند فرمول تازه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با چیزی که برای همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری اجرا شده است فرق دارد.

گروه‌هایی از بازنشستگان اعلام کردند که اگر متناسب‌سازی با فرمول مدنظر آن‌ها پیاده می‌شد، مستمری حداقل‌بگیران ۳۰ سال بیمه‌پرداز به جای حدود ۴ میلیون تومان به حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان می‌رسید اما فرمول مدنظر تامین اجتماعی که با مشورت با نمایندگان بازنشستگان کشوری و تایید کانون عالی بازنشستگان تهیه شده، کف ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی را برای بازنشستگان دارای کمتر از ۳۰ سال سابقه‌ی بیمه‌پردازی درنظر گرفته است.»

7 نظرات
 1. علی می گوید

  با سلام چرا تامین اجتماعی تفاوت قائل می‌شود,:

  1- چرا فقط حقوق بازنشستگان حداقلی ها باید افزایش یابد پس حقوق بازنشستگان طبقه میانی چرا کمتر افزایش می یابد .
  2-اگر حقوق بازنشستگان حداقلی ها کم است دلیلش چه بوده خودشان مقصرند زیرا درس نخواندند ، مسئولیت نپذیرفتند ، راحت طلب بودند ، ارتقائ نیافتند ، سختی نکشیدند ، ماموریت نرفتند ، دوری از خانواده را انتخاب نکردند ، تغییر پست ندادند و…….
  3-حالا با افزایش مستمر حقوق حداقلی ها ظلم بزرگی به بازنشستگان طبقه متوسط خواهد شد .

  1. فرشته می گوید

   نخبر آقا هم درس خوندند هم خیلی زحمت کشیدند هم سختی و رنج فقط فرقشون با شما دردونه ها اینه که پارتی نداشتن سفارششونو بکنه!!! من خودم کارشناس سخت افزارم ولی از خواهرزاده معاون شرکت که دیپلمه خیلی کمتر میگیرم …اون یه پانچیست ساده است ولی من کار فنی میکنم!!!

  2. حسین می گوید

   آقای میانه بگیر ،بنده کمک مکانیک هواپیما بودم به علت حادثه حین کار ازکارافتاده کلی بالای ۶۶%شدم و دریافتی من بعد از همسان سازی مرحله اول به ۲/۲۰۰رسیده در صورتیکه قبل از آن حقوق کامل میگرفتم و اون ۲/۸۰۰ را هم ندادند و اگر حادثه پیش نمی آمد در حال حاضر نزدیک ۸ تومان دریافتی داشتم محض اطلاع شما هم شب کاری داشتم و هم ماموریت هم مدرک تحصیلی ،عزیزم زود قضاوت نکن وقتی از چیزی اطلاع نداری

 2. فرشته می گوید

  من هرچی حساب میکنم فقط 39 درصد توی حقوق اعمال شده ورقم همسان سازی صفره!!!…دراصل این 39 درصد و مرایای جانبی هم افزایش معمول سالیانه است هم متناسب سازی!!!! بازهم یه کلاه گشاد دیگه دارند سرمون میذارن!

 3. بازنشسته می گوید

  نمیخواهیدحقوق بازنشستکان اضافه کنید یا نمیتونید…….یعنی هیچ کس نیست به این کار نظارت کنه…..

 4. مریم می گوید

  اگه ۳۹ درصد به پایه حقوق اضافه کردی باشن به عنوان مسال که من مستمری بگیر هستم که چون زیر ۳۰ سال سوابق بیمه ای دارم در واقع بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومن فقط مبلغ همسانسازی اتفاق افتاده.در زیر سایه ۳۹ درصدی که افزایش سنواتی هرساله هست تامین اجتماعی خودشو پنهان کرده و با روشن نکردن میزان همسانسازی و حکم حقوقی از فشار بازنشتگان و همسانسازی دقیق شانه خالی کرده.واقعا شما با ماهی ۴ یا ۵ تومن میتونید خانواده ۳ یا ۴ نفره رو تامین کنید در حداقلی ترین نیازها.ساالاری از خدا نمیترسی از مردم بترس

 5. مریم می گوید

  اگه ۳۹ درصد به پایه حقوق اضافه کرده باشن به عنوان مثال که من مستمری بگیر هستم که چون زیر ۳۰ سال سوابق بیمه ای دارم در واقع بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومن فقط مبلغ همسانسازی اتفاق افتاده.در زیر سایه ۳۹ درصدی که افزایش سنواتی هرساله هست تامین اجتماعی خودشو پنهان کرده و با روشن نکردن میزان همسانسازی و حکم حقوقی از فشار بازنشستگان و همسانسازی دقیق شانه خالی کرده.واقعا شما با ماهی ۴ یا ۵ تومن میتونید خانواده ۳ یا ۴ نفره رو تامین کنید در حداقلی ترین نیازها.ساالاری از خدا نمیترسی از مردم بترس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.