عبور مجدد ارزش بازار ارزهای دیجیتالی از دو تریلیون دلار

0 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد در دور جدید رالی صعودی ارزهای دیجیتالی، ارزش بازار آن‌ها نیز از دو تریلیون دلار عبور کرد.

 قیمت بیت کوین هم اکنون

عبور مجدد ارزش بازار ارزهای دیجیتالی از دو تریلیون دلار

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی، منتشر کرده است یک بار دیگر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز به چیزی حدود دو تریلیون دلار رسیده است که این موضوع به ارزش بازار معادل ارزش بازار شرکت اپل به عنوان دومین شرکت بزرگ در جهان است. از زمانی که بانک های مرکزی در نقاط مختلف اعلام کردند پروژه های خود برای راه اندازی ارزهای دیجیتالی را سریع‌تر می‌کنند، مقبولیت و محبوبیت ارزهای دیجیتالی بین معامله گران و شهروندان عادی بیشتر شده است.

در ادامه روند ورود شرکت‌های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال نیز اکنون یکی از شرکت‌های بزرگ چین قصد ورود به این بازار را دارد. مدیران شرکت میتو اعلام کرده است که این کمپانی ۱۰۰ میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری خواهد کرد. علاوه بر آن نیز در راستای تنوع بخشی به دارایی‌های این شرکت در زمان اوج‌گیری کرونا و کاهش آسیب‌پذیری به سبد دارایی‌های نقدی این شرکت انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: «حمایت چین از بیت کوین با هدف ضعیف کردن دلار»

پس از اینکه صرافی کوین بیس موفق شده است تا مجوز عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کسب کند، اکنون دیگر صرافی بزرگ ارزهای دیجیتالی به نام کراکن نیز اعلام کردند که در تدارک عرضه سهام خود در بورس برای سال ۲۰۲۲ میلیادی است. این صرافی اکنون چهارمین صرافی بزرگ دنیا به شمار می‌رود و بیش از ۶ میلیون مشتری دارد. جسی پاول مدیرعامل این صرافی مدتی قبل گفته بود بیتکوین پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را دارد.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۲۰۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۳.۳۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۴ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.